Vojtěch ve Sněmovně řekl, kdy Česko dosáhne na kolektivní imunitu a jaký to bude mít vliv na platná opatření

Během interpelací ve Sněmovně ministr zdravotnictví promluvil o uznání bezinfekčnosti občanů a co nelze považovat za alternativu očkování či prodělaní nemoci. Poslanci také rozhodovali, kdy se mají konat obecní, krajské a senátní volby. Píše o tom ČT24.

Šéf resortu Vojtěch říká, že nelze stanovit hladinu protilátek proti koronaviru, která by byla považována za dostatečnou. Dle jeho slov ve světě tato hladina není zatím určena také.

Adam Vojtěch/Zdroj: youtube.com

„Problematika je intenzivně celosvětově diskutována,“ uznal Vojtěch s tím, že nález IGG protilátek sice prokazuje, že osoba nejspíš nemoc prodělala, ale jestli je dostatečně chráněna před nákazou se říct nedá.

Některým politikům se to nelíbí, protože se jedná o diskriminaci lidí, kteří protilátky mají, ale nemohou svou bezinfekčnost prokázat.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Vojtěch také zdůraznil, že by v září v Česku mohlo být naočkováno kolem 70 % lidí, což je hranice kolektivní imunity. To by také umožnilo rozvolnit platná opatření. O povinném očkování se dle jeho slov nejedná.

Před začátkem interpelací poslanci rozhodli, kdy mají probíhat některé volby v rámci druhého čtení ústavní novely. Obecní, krajské a senátní volby by se tak měly konat vždy na konci prvního týdne v říjnu.

Sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Hnutí STAN také chtělo, aby lidé od 16 let mohli volit obecní zastupitelé, Jsou přesvědčení, že občané v tomto věku jsou dostatečně vyspěli a chtějí je tak zapojit do veřejného dění.

Dolní parlamentní komora rovněž do Rady Českého rozhlasu v tajné volbě zvolila exprezidenta Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiřího Šuchmana. Dostatečný počet hlasů tak nezískali moderátorka Martina Kociánová a Zdeněk Musil ze spolku Naděje v pohybu.

Sněmovna/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Šuchman byl jedním z těch, kdo podporuje zvýšení poplatků za rozhlas, protože se od roku 2005 neměnily.

Poslanci mimo jiné rozhodli, že komisi k loňské ekologické havárii v řece Bečvě povede komunistka Marie Pěnčíková. Ta v tajné volbě získala nejvíce hlasů a porazila tak předsedu lidovců Mariana Jurečku a Jaroslava Holíka z SPD.

Psali jsme:„První noc nebyla pro nás a pro naši dceru snadná“: Monika Leová s manželem Martinem a dvouměsíční dcerou Miou. Rodinná dovolená

PSALI JSME: VOJTĚCH ŘEKL, JESTLI ČESKO MŮŽE POSTUPOVAT S ROZVOLŇOVÁNÍM JAKO VELKÁ BRITÁNIE: PROMLUVILI O TOM I LÍDŘI POLITICKÝCH STRAN

PŘIPOMÍNÁME: JAKUB KULHÁNEK INFORMOVAL O ZMĚNÁCH PRAVIDEL NÁVRATU DO ČR: „OD PÁTKU NEBUDOU MUSET PLNĚ OČKOVANÍ ČEŠI PODSTUPOVAT ŽÁDNÝ TEST“

Share