Vojtěch řekl, jestli Česko může postupovat s rozvolňováním jako Velká Británie: promluvili o tom i lídři politických stran

I když situace v Česku je odlišná od Británie, není možné v tuto chvíli opatření rozvolňovat. Důvodem je nízká úroveň vakcinace. Tuto myšlenku podporuje většina politických lídrů. Naopak rozvolnit chtějí SPD či KSČM. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tvrdí, že se nejprve musí vypracovat kolektivní imunita. Píše o tom web novinky.cz.

„Za prvé je Velká Británie v jiné situace než Česká republika,“ řekl Vojtěch a dodal, že odborníci rozhodnutí premiéra Borise Johnsona vnímají poměrně negativně.

Adam Vojtěch/Zdroj: youtube.com

Ministr zdůraznil, že kolektivní imunitu Česko může vypracovat během podzimu. Tehdy by se dalo mluvit o dalším rozvolňování.

Vojtěch také řekl, že Česko nemůže postupovat stejně jako Velká Británie a rušit opatření, když počty nakažených rostou. Důvodem je hladina plně vakcinovaných lidí. V ČR obě dávky dostalo pouze 33 %, v Británii toto číslo je vyšší než 50 %.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Souhlasí s Vojtěchem i předseda ČSSD Jan Hamáček. Je přesvědčen, že tento model nebude fungovat u nás.

Šéf občanských demokratů Petr Fiala také vyzývá lidi, aby byli trpěliví a říká, že kvůli indické mutaci koronaviru musíme být velmi opatrní.

Koalice SPOLU/ Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Nechce opakovat situaci z minulého roku ani předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který tvrdí, že rozvolňování musí odpovídat schopnosti zvládnutí nové vlny.

O obezřetnosti promluvil i předseda Pirátů Ivan Bartoš. Dle jeho slov Británie také může zpřísnit opatření, pokud se situace zhorší nebo vakcíny nebudou tak účinné na mutace. Souhlasil s ním i jeho koaliční kolega šéf Starostů Vít Rakušan.

Ivan Bartoš a Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Postupovat jako Británie ovšem chce předseda SPD Tomio Okamura. Zdůraznil že Spojené Království ruší veškerá opatření a bude ke koronaviru přistupovat jako ke chřipce.

Nebrání se tomu i komunisté, kteří chtějí postupovat stejně, pokud se to osvědčí v jiných zemích a bude dostatek vědeckých poznatků.

Psali jsme:Muzeum věnované nezapomenutelné Popelce: Uctění památky Libuše Šafránkové. Kde bude muzeum otevřeno

PSALI JSME: ADAM VOJTĚCH UKÁZAL, JAK ODPOČINUL SE SVOU KRÁSNOU MANŽELKOU: PROČ MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ ZNOVU KRITIZUJÍ FANOUŠCI

PŘIPOMÍNÁME: JAN HAMÁČEK PROMLUVIL O SVÉM OSUDU, KDYBY ČSSD NEUSPĚLA VE VOLBÁCH: „POKUD BY SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE NEUSPĚLA, TAK BY TO BYL I MŮJ NEÚSPĚCH“

Share