Jan Hamáček promluvil o svém osudu, kdyby ČSSD neuspěla ve volbách: „Pokud by sociální demokracie neuspěla, tak by to byl i můj neúspěch“

Podle průzkumů nemá ČSSD velkou šanci dostat se do Sněmovny, pokud bude mít štěstí, překoná pětiprocentní hranici. Předseda strany Jan Hamáček věří v úspěch své politické síly, přesto prozradil, co by se dělo, kdyby jeho strana propadla. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Ministr vnitra Jan Hamáček pro portál Aktuálně.cz uvedl, že o průzkumech ví a vidí úroveň podpory jejich strany, přesto se domnívá, že se jim podaří dostat se do dolní komory Parlamentu.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Místopředsedkyně strany a šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová má stejný názor a říká, že mají skvělý volební program.

Šéf strany věří, že se jim podaří získat alespoň takový výsledek, jaký byl ve volbách v roce 2017. Podle jeho slov jsou členové jejich strany odhodlaní bojovat ve volbách.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

V minulých volbách získali 7 procent hlasů, nyní je však tato úroveň podpory výrazně nižší. Měnit volební kampaň nehodlají a budou pokračovat.

Možnými kandidáty, kteří by mohli pomoci sociálním demokratům, by mohl být bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček nebo Pardubický hejtman Martin Netolický. Na kandidátkách však nejsou.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Nyní pro Jana Hamáčka nastalo těžké období, protože na něm leží velká zodpovědnost za úspěch či neúspěch ve volbách.

Naštěstí ho ale většina členů strany podporuje, takže v případě neúspěchu by tlak na šéfa strany nebyl příliš velký.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

„Ano, pokud by sociální demokracie neuspěla, tak by to byl i můj neúspěch. Se všemi důsledky, které z toho vyplývají,“ uvedl Jan Hamáček pro Aktuálně.cz. Zároveň řekl, že nehodlá být velvyslancem, i kdyby strana neuspěla.

V takovém případě by to znamenalo, že by mohl skončit ve funkci předsedy ČSSD. Poté by mohl následovat restart strany, možná by se objevily nové tváře, nové nápady, návrhy a řešení.

PSALI JSME: VLÁDA PŘITVRZUJE A NOVĚ BUDE VYŽADOVAT DVĚ DÁVKY VAKCÍNY: PRYMULA ŘEKL, PROČ SE MĚNÍ PRAVIDLA PROKAZOVÁNÍ BEZINFEKČNOSTI A CESTOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: „NA DOVOLENÉ JSME NAJEDNOU SPOKOJENÁ RODINA“: HANA MAŠLÍKOVÁ SE POCHLUBILA FOTKOU S MANŽELEM ANDRÉ REINDERSEM

Share