“Vzpomínky na šlapanická léta Libuše Šafránkové“: Jak místní ze Šlapanic chtějí poklonit se hereččině památce

Nedávno celou Česku Republiku zasáhla zprava, že oblíbená Popelka, Libuše Šafránková, odešla do hereckého nebe. Nejvíce ale tato zprava zasáhla příbuzných, zejména vdovce Josefa Abrháma a syna herečky, Josefa Abrháma ml.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

V osmašedesáti letech populární česká herečka Libuše Šafránková zemřela. Poslední rozloučení se uskutečnilo v Praze několikrát, a to pro veřejnost, a pro rodinu.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

Herečka byla pohřbená druhého července v Jihomoravském kraji, ve Šlapanicích u Brna, kde jako dítě a jako mladá dívka strávila hodně času.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

Nyní tam chce místní obyvatelstvo otevřít muzeum věnovaný Šafránkové. O tom informuje na svých webových stránkách portál extra.cz.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

“Nenajdete i vy ve svých fotoalbech či ve své paměti vzpomínky na šlapanická léta Libuše Šafránkové? Zavzpomínejte na ni a sdílejte je s námi! Pomozte muzeu zachytit její neobyčejný příběh,“ napsáno ve zprávě iniciátorů.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

Zpráva byla uveřejněná již jedenáctého června, krátce po smrti známé herečky, která dlouhodobě se bojovala s vážnými zdravotními potížemi.

ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA EVY PILAROVÉ ODEŠLA DO NEBE: JEN PŘED NĚKOLIKA DNY OSLAVILA 106. NAROZENINY

PSALI JSME: „ODEŠLA ČISTÁ A SLADKÁ, NAŠE MILOVANÁ MÁMA“: DCERA NINY DIVÍŠKOVÉ POSLALA DOJEMNÝ VZKAZ PO ODCHODU MAMINKY

Share