Vláda přitvrzuje a nově bude vyžadovat dvě dávky vakcíny: Prymula řekl, proč se mění pravidla prokazování bezinfekčnosti a cestování

Vláda přitvrzuje a od pátku k uznání bezinfekčnosti jedna dávka vakcíny. Exministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že se jedná o logický krok a studie ukazují, že před delta variantou jsou lépe chráněny lidé, kteří jsou plně naočkovaní. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Kabinet nově vydal opatření, které předpokládá prokázání bezinfekčnosti pouze po plném očkování a uběhnuti dvou týdnu od poslední dávky vakcíny.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„Ukázalo se, že účinnost jednodávkového schéma na delta mutaci je poměrně nízká,“ řekl Roman Prymula s tím, že je potřeba lidem aplikovat dvě dávky vakcíny.

Epidemiolog tvrdí, že se protilátky začínají vyvíjet 7 dní po druhém očkování. Naplno ale čelit mutacím organismus dokáže až po 14 dnech.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dodává, že právě po uběhnuté této lhůty, osoba bude považována za bezinfekční a nebude potřebovat řešit testy k návštěvě hospody či divadla.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prymula tvrdí, že se vláda snaží harmonizovat systém, aby lidé mohli za kulturou či sportem bez testování.

Epidemiolog také podporuje změnu podmínek cestování, protože ve světě koluje mnoho mutací koronaviru, které se snaží očkování uniká.

PSALI JSME: ADAMU VOJTĚCHOVI BYL ZRUŠEN TRVALÝ POBYT: ÚŘEDNÍK UVEDL, PROČ TO UDĚLAL. JAKÁ BYLA REAKCE MINISTRA

PŘIPOMÍNÁME: VOLEBNÍ PREFERENCE V ČERVNU PŘEKVAPILY: V ČELE DOŠLO K VÝMĚNĚ STRAN A NA HRANĚ JSOU IHNED TŘI POLITICKÁ USKUPENÍ

Share