Adamu Vojtěchovi byl zrušen trvalý pobyt: úředník uvedl, proč to udělal. Jaká byla reakce ministra

Referent Obecního úřadu Včelná uvedl, že se vesnice Včelná stydí za svého občana ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Za činem stojí úředník František Mareš, který politikovi zrušil trvalý pobyt v obci. Tímto způsobem mu chtěl ukázat, v jaké pozici jsou obyčejní lidé. Vojtěch tvrdí, že jednání úředníka bylo nezákonné. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Mareš dodal, že to je jeho vlastní rozhodnutí a udělal to bez vědomi starostky, která je nyní na dovolené. Úředník předpokládá, že za svůj čin bude potrestán.

Důvodem takového jednání jsou prý opatření ministerstva, která podle něho jsou protiprávní. Je to také důvod ke zrušení pobytu, který se v dokumentu uvádí.

Rozhodnutí o zrušení pobytu Adama Vojtěch / Zdroj: CNN Prima NEWS

Píše se tam, že Vojtěch je zodpovědný za situaci, kdy soud označuje opatření za neplatná, protože porušují zákony České republiky a to prý rozvrací právní systém.

Mareš je přesvědčen, že soudy již nemají možnost, jak vrátit zemi do ústavních a právních koleji. „Pan Vojtěch je z naší vesnice, tak jsem si myslel, že by bylo vhodné mu dát ochutnat jeho vlastní medicínu,“ vysvětloval úředník, proč Vojtěchovi zrušil pobyt ve vesnici.

Rozhodnutí o zrušení pobytu Adama Vojtěch / Zdroj: CNN Prima NEWS

Chce mu tím ukázat, jak někdo zasahuje do něčích práv, i když na to nemá nárok.

Ministr chování Mareše nechápe a je přesvědčen, že se jedná o porušení zákona a zneužití pravomoci. Doufá, že vedení obce na tuto situaci bude reagovat.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Odvolávat se neplánuji, protože celý dokument je zcela nezákonný,“ vysvětlil Vojtěch.

Starostka Miroslava Stránská říká, že o činu svého úředníka nevěděla, protože je na dovolené. Slibuje, že s ním promluví, když oba budou znovu v práci.

Psali jsme:Manžel Mariky je dvojče bývalého manžela Bereniky: Přátelství mezi Marikou Šoposkou a Berenikou Kohoutovou. Psaní blogu Sedmilhářky

PSALI JSME: PŘEOČKOVÁNÍ V ČESKU: ODBORNÍCI MLUVÍ O POTŘEBĚ TŘETÍ DÁVKY. ADAM VOJTĚCH UVEDL, ŽE MINISTERSTVO JE NA TO PŘIPRAVENO

PŘIPOMÍNÁME: VOLEBNÍ PREFERENCE V ČERVNU PŘEKVAPILY: V ČELE DOŠLO K VÝMĚNĚ STRAN A NA HRANĚ JSOU IHNED TŘI POLITICKÁ USKUPENÍ

Share