Flegr varuje před dalším lockdownem: řekl, kdy bude zaveden a jak se mu Česko může vyhnout

Denní počty nakažených koronavirem se stále zvyšují a v úterý laboratoře potvrdily nákazu u 599 lidí. I když reprodukční číslo klesá, evoluční biolog Jaroslav Flegr mluví o lockdownu. Prozradil i přesný termín. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Dle Ústavu zdravotnických informací a statistiky je situace zatím příznivá. Šéf ústavu Ladislav Duše říká, že máme pozitivní vývoj v nákazách u potenciálně zranitelných pacientů a občanů.

Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

O lockdownu zatím neuvažuje ani ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Vláda může zavést jenom některá režimová opatření. Týkat se mohou hromadných akcí.

Mnohem skeptičtější je ale Jaroslav Flegr a říká, že se nákaza bude šířit mnohem rychleji, když lidé budou zahnání dovnitř budov v chladném počasí.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

„Velké průšvihy tentokrát přijdou až v prosinci. Ať to bude jakákoliv vláda, tak zavede lockdowny,“ prohlásil odborník a dodal, že se tomu dá vyhnout.

Dle slov Flegra žáci a zaměstnanci musí být testování každé dva týdny. Díky tomu by se Česko mohlo vyhnout epidemii v zimě.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

To by prý umožnilo odložit i roušky. Vojtěch však toto opatření považuje za klíčové a chce chránění dýchacích cest nechat povinné.

PSALI JSME: „PIRÁTI JSOU PRO MĚ NEPŘIJATELNÍ“: SCHILLEROVÁ PROMLUVILA O SPOLUPRÁCI HNUTÍ ANO S DALŠÍMI STRANAMI A SVÉMU VZTAHU S MINISTRYNÍ PRÁCE MALÁČOVOU

PŘIPOMÍNÁME: IVAN BARTOŠ PROZRADIL, CO BY SE DALO V ČESKU UDĚLAT: MLUVIL O ŠKOLÁCH PO VZORU USA A DANÍCH

Share