„Piráti jsou pro mě nepřijatelní“: Schillerová promluvila o spolupráci hnutí ANO s dalšími stranami a svému vztahu s ministryní práce Maláčovou

Ministryně financí Alena Schillerová promluvila o možné spolupráci stran po volbách. Spolupráci ANO s Piráty ale vyloučila. Pro ostatní je ale jejich hnutí otevřené. Kromě toho se politička vyjádřila k deficitu státního rozpočtu a vztahu s ministryní Janou Maláčovou. Píše o tom web idens.cz.

Schillerová byla mezi prvními, kdo navštívil prezidenta Miloše Zemana po jeho návratu z nemocnice. Ministryně řekla, že se za prezidenta modlila celý týden.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Říkal, že prošel všemi různými vyšetřeními, že to byl znovu takový rekondiční pobyt,“ prozradila detaily pobytu v nemocnici Zemana Schillerová.

Dle ministryně se spolupráce se stranami bude řešit až po volbách, protože se přesně neví, kdo se do Sněmovny dostane. Vyloučila ale spolupráci s Pirátskou stranou.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Piráti jsou pro ANO nepřijatelní a označuje je za „neomarxisty“. Další stranou ke které je mnoho otázek je SPD, které chce, aby Česko vystoupilo z EU a NATO.

Schodek rozpočtu bude v roce 2021 nižší než se čekalo. Uvedla to před časem ministryně financí.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Jednání a rozhodnutí o minimální mzdě Schillerová chce nechat už na příští vládu.

Mimo jiné promluvil i vztahu s ministryní Janou Maláčovou. „Je pravda, že si nerozumíme, kamarádky nejsme. Je to dáno generačně, názorově, ale plyne to i z postavení ve vládě,“ vysvětlila šéfka státní kasy s tím, že musí brzdit výdaje, které Maláčová prosazuje.

PSALI JSME: PRYMULA ŘEKL, JAK CHCE MOTIVOVAT LIDÍ K OČKOVÁNÍ: „ZVÝHODŇOVÁNÍ OČKOVANÝCH JE CESTA, JAKÝM ZPŮSOBEM POSTUPOVAT“

PŘIPOMÍNÁME: KAREL HAVLÍČEK ŘEKL, ŽE STÁT HODLÁ POMOCI ČÁSTI OBČANŮ S PLACENÍM ENERGIÍ: KDO BY MĚL NÁROK NA PŘÍSPĚVEK

Share