Existuje riziko zastavení očkování v ČR: Jak se k tomu vyjádřil ministr zdravotnictví

Existuje riziko, že tento měsíc očkování v České Republice se dočasně zastaví. O tom informuje na svých webových stránkách portál zpravy.aktualne.cz.

Jan Blatný/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Hejtmani některých krajů apelují, že v nemocnicích je nedostatek očkovací látky pro očkování nových zájemců. Mnoho kde množství vakcín může stačit pouze na naočkování druhé dávky vakcíny.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Například v Plzeňském kraji toto úterý se nechalo očkovat 323 lidí, jenom 15 z nich bylo na podání vakcíny proti koronaviru poprvé.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Tak i v celém státu — předešlý týden vakcínu poprvé dostalo za 4 dny skoro 35 500 lidí, zatímco tento týden za stejný dobu pouze necelých 15 500 lidí dostalo první davu očkovací látky.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Jan Blatný ale si nemyslí, že očkování bude zastaveno. „My jen upozorňujeme na to, že těch termínů je teď o něco méně, a ne že by se mělo přerušit očkování,“ vysvětlil ministr.

ČTĚTE TAKÉ: VÝSLEDKY SOCIOLOGICKÉHO PRŮZKUMU O OČKOVÁNÍ: ASI 60 PROCENT ČECHŮ TVRDÍ, ŽE O VAKCÍNÁCH VÍ DOST, ALE ZHRUBA ČTVRTINA NEVĚŘÍ, ŽE VAKCÍNU LETOS DOSTANE

PSALI JSME: EPIDEMIOLOG PRYMULA PROHLÁSIL, ŽE SE VAKCÍNY MOHOU MĚNIT KVŮLI MUTACÍM KORONAVIRU: TO BY MOHLO VÉST K PŘEOČKOVÁNÍ LIDÍ, KTEŘÍ VAKCÍNU JIŽ DOSTALI

Share