Eventuální ministr Vlastimil Válek vyčlenil závažný názor: Obyvatelům mohou nařídit čtvrtou dávku vakcíny

Přes letní prázdniny očkování proti koronaviru své tempo zmírnilo. Nicméně ale s tím, jak se mění počasí, počty nakažených rostou a vláda proto mění existující nařízení.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

Již na konci letních prázdnin odbornicí z USA doporučili očkovat třetí posilující dávkou očkovací látkou, která zesílí imunitu.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek, který přijde s novou vládou, nedávno předvedl svůj názor na změny v očkovacím procesu. V rozhovoru pro online portál Blesk Válek se o to podělil.

Podle něj, posilující dávku vakcíny v nejbližším čase bude. Muset dostat každý, a ne jenom vymezené skupiny lidí — zdravotníci, seniory a některé další. Prozatím třetí dávku vakcíny dostalo celkem 615 000 obyvatel Česka.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

Kandidát na ministra zdravotnictví nevylučuje, že v budoucnu bude potřeba se naočkovat i čtvrtou dávkou. To posoudil z aktuální světové epidemiologické situaci.

Vlastimil Válek/Zdroj: youtube.com

„Principiálně tak, jak to teď vypadá, tak bych si netroufnul říct, že nebude potřeba čtvrtá dávka,“ podotkl.

PSALI JSME: VLASTIMIL VÁLEK PROHLÁSIL, ŽE MŮŽEME PŘIJÍT O VÁNOCE: VYSVĚTLIL, PROČ SI MYSLÍ, ŽE TAKOVÝ SCÉNÁŘ VÝVOJE SITUACE JE MOŽNÝ

ČTĚTE TAKÉ: VOJTĚCH PROMLUVIL O POVINNÉM OČKOVÁNÍ V ČESKU: MINISTR TAKÉ ŘEKL, KDY OČKOVÁNÍ BUDE PŘÍSTUPNÉ PRO DĚTÍ MLADŠÍ 12 LET

Share