Vojtěch promluvil o povinném očkování v Česku: ministr také řekl, kdy očkování bude přístupné pro dětí mladší 12 let

Už v pondělí se změní protiepidemická opatření a dotknou se hlavně neočkovaných osob. K návštěvě hromadné akce či restaurace již nestačí test na covid-19. Pro potvrzení bezinfekčnosti budou muset předložit očkování či potvrzení o prodělání nemoci.

Nyní se také začalo debatovat o tom, jestli by očkování proti koronaviru nemělo být povinné, jako jiné dětské vakcíny. Promluvil o tom i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Informuje web blesk.cz.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Povinné očkování by mohlo být schváleno v Rakousku. Vojtěch nevyvrátil myšlenku, že by se to mohlo stát i v Česku a je to téma, o kterém se debatuje.

„Jestli bude, to nevím. Zrovna na tomhle tématu musí být shoda,“ uvedl ministr s tím, že debata je na místě a mělo by so o tom mluvit.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Adam Vojtěch zdůraznil, že dle aktuálních dat je vidět, že koronavirus nikam nezmizí a pořád bude společnost ohrožovat, takže debata o povinném očkování je na místě.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ministr však přímo neodpověděl, jaký má na to názor a jen zdůraznil, že se musí najít širší shoda.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Rovněž promluvil i o vakcíně pro dětí mladší 12 let. Nyní se prý čeká na rozhodnutí Evropské lékové agentury. Vakcína je podle Vojtěcha předobjednána a bude nabídnutá rodičům, když to bude umožněno.

„Bude mít jinou sílu, bude samozřejmě slabší vzhledem k tomu dětskému organismu,“ vysvětlil šéf resortu a dodal, že u dětí budou samozřejmě rozhodovat rodiče.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nakonec Adam Vojtěch zdůraznil, že se Česko ocitlo v situaci, kdy je ohrožen veřejný zájem a neočkovaní by měli přemýšlet o tom, kde je svoboda zdravotníků, kteří jsou vyčerpání.

Navíc pacienti s koronavirem mohou zaplnit nemocnice a zdravotnickou péči nedostanou lidé s jinými nemocemi.

Psali jsme:Poslední rozloučení s Mekym Žbirkou: Kde se bude konat rozloučení. Kdo přijde se rozloučit s hudebníkem a skladatelem

PSALI JSME: FLEGR ZKRITIZOVAL VLÁDU ZA NOVÁ OPATŘENÍ: EVOLUČNÍ BIOLOG NEPOVAŽUJE JE ZA OPATŘENÍ A PROZRADIL VLASTNÍ PLÁN, JAK EPIDEMII ZASTAVIT

PŘIPOMÍNÁME: „PŘEDSEDOVI FIALOVI JSEM NABÍZEL OCHRANKU V HRZÁNSKÉM PALÁCI“: ANDREJ BABIŠ HODLÁ VLÁDNOUT AŽ DO KONCE

Share