„Drsná“ modelka: Jak se změnila za 6 let

Ve školních letech se ji smály desítky a pak ji miliony lidí viděly na obálce časopisu Vogue. Svět módního průmyslu se tehdy rozdělil do dvou táboru ohledně názorů na její vzhled.

Někteří kritici přímo vyjadřovali nelichotivé epitety téměř tváří v tvář nové modelce, jiní obdivovali její identitu a odvahu. Každopádně šestnáctiletá Molly Bair se za týden stala hvězdou. A to vše díky svému nestandardnímu vzhledu.

Jednou se rodačka z Pensylvánie Molly Bair procházela bleším trhem v New Yorku. Tam si jí všimli agenti Chanel a nabídli ji účast na přehlídce. Molly byla velmi překvapená, ale nabídku přijala.

Až do posledního dívka, které se ve škole říkalo skřítek, nemohla uvěřit svému štěstí. Příprava trvala jen týden! A pak se Molly objevila na pódiu. Právě s tím výrazem obličeje, fotografie se později rozletěla po internetu.

Molly Bair / Zdroj: topfakty.com

Na jedné přehlídce kariéra Molly neskončila, ale právě začala. Po nabídce od Chanel následovaly nabídky uzavřít smlouvu od Balenciaga, Alexander Wang, Dior, Proenza Schouler, Moschino, Gucci, Prada, Vera Wang a dalších módních domů.

Molly se nevzdala a brzy se stala velmi populární. Jenomže v ní stále žila ta smutna dívka z první fotky, zvyklá bránit se před krutostí našeho světa.

Molly Bair / Zdroj: topfakty.com

„Nepamatuji si, jak prošla první přehlídka. Bylo to jen týden poté, co mě oslovili na bleším trhu. Byla jsem vyděšená a hodně nervózní,“ svěřila se Molly novinářům po první prohlídce.

V roce 2015 ještě nebyly světové mola plné nestandardních modelek. Molly Bair lze proto nazvat dívkou, která stanovila určitý trend. Ukázala světu, že krása je relativní pojem a modelkou se může stát každá dívka, která si to přeje.

Molly Bair / Zdroj: topfakty.com

„Většinu svého života jsem žila se srostlým obočím, brýlemi a tričkem s Yodou. Nikdy by mě nenapadlo, že taková holka jako já bude tváří Chanel. Jak vypadám? Něco mezi mimozemšťanem, krysou, goblinem a gremlinem,“ svěřila se novinářům Molly Bair.

Tři roky po první přehlídce popularita Molly ustoupila. Vlna tolerance zaplavila módní průmysl a dívka už nebyla nejunikátnější modelkou na světě.

Molly Bair / Zdroj: topfakty.com

Pokračuje však v práci. Poslední fotografie, které jsme s Molly našli, pocházejí z roku 2020. Dívka znatelně vyrostla a zdá se, že je ještě hezčí. Je skvělé, že nepodlehla obecnému trendu zlepšování svého vzhledu pomocí plastické chirurgie, ale zůstala sama sebou.

Molly Bair / Zdroj: topfakty.com

V prvních fázích popularity se stylisté snažili zvýraznit její velké uši. Nyní vidíme, že tato vlastnost vzhledu Molly ustoupila do pozadí. Nové fotografie ukazují, že dívka se stala sebevědomější, ale její pohled neztratil nedůvěru v odsuzující svět.

Molly Bair / Zdroj: topfakty.com

PSALI JSME: ZÁBAVNÉ VIDEO: MAJITELKA SE ROZHODLA OTESTOVAT TRPĚLIVOST SVÉHO PEJSKA, TAKOVOU REAKCI ALE NEČEKALA

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA NARAZILA VE SVÉ KUCHYNI NA PODIVNÉHO PSA, KTERÝ NEŠTĚKAL: UKÁZALO SE , ŽE TO JE VE SKUTEČNOSTI DIVOKÉ ZVÍŘE

Share