Dívka se rozhodla nejíst čokoládové vejce s překvapením: Vydržela to 95 let

O 100 let později sladkost obohatila potomky ženy.

Není známo, kolik úsilí dítě stálo, aby se zdrželo sladkostí, ale dědicové čokoládového vajíčka jsou jí vděční. Ukázalo se, že hračky vyrobené v lahodném vejci před sto lety jsou mnohem dražší než tučňáci z Kinder Surprise.

Lillian Metclaffe, obyvatelka anglického města Derbyshire, si od raného věku uchovávala cenný suvenýr. V roce 1924 dala teta dvouleté Lillianě čokoládové vajíčko, tehdy měla dívka jen dva roky.

Čokoládové vajíčko s hračkou uvnitř Lillian skryla před zvědavýma očima svých sourozenců. Nemohla si dovolit ho sníst ani během let druhé světové války, kdy šlo o přežití.

Podle vzpomínek Lillianiny rodiny žena ukázala vejce příbuzným pouze jednou za rok, na Velikonoce. Koneckonců, čokoládová vejce, stejně jako cukrovinky, vděčí za svůj vzhled náboženské velikonoční tradici.

Vejce často cestovalo s ženou a měnilo místo pobytu a zemi. Celou tu dobu se Lillian starala o dárek své tety a držela předmět v malé truhle pod postelí.

V roce 2019 Lillian opustila tento svět po dlouhé nemoci a vejce objevili její příbuzní až počátkem roku 2021. Příbuzní restavrovali prázdný dům ženy a sotva uviděli starodávnou sladkost, okamžitě ji předali odborníkům k ohodnocení.

„Toto je nejpříjemnější nález poslední doby. V něm se stále skrývá atmosféra svátku a sotva znatelné zbytky čokolády. Je ve výborném stavu, protože je chráněné skořápkou zdobenou ozdobnými fialkami.

Podle příbuzných nedokázala Lillian, vajíčko sníst, protože se jí ta panenka uvnitř opravdu líbila,“ řekl Charles Hanson, majitel aukční síně.

O něco později ho Charles vyhodnotil a nabídl 300 liber. Skutečnost, že vejce vůbec přežilo, je sama o sobě neuvěřitelná.

Hanson nepochybuje o tom, že předmět bude do budoucna mít stále větší hodnotu čokoládového vajíčka. Koneckonců, společnost, která ho vyráběla, byla uzavřena na počátku 40. let minulého století.

PSALI JSME: DÍVKA SE ROZHODLA NEDĚLAT DEPILACI OBLIČEJE A ŘEKLA, JAK SE JEJÍ ŽIVOT ZA ROK ZMĚNIL

PŘIPOMÍNÁME: DÍVKA ZÍSKALA 3,5 MILIONU NAPSÁNÍM ESEJE O SVÉ KOČCE: NENECHALA SI JE ALE PRO SEBE

Share