Co říkám lidem, kteří mě žádají o peníze

Na jednom pracovišti jsem vždy půjčoval peníze jedné kolegyni. Bylo mi jí upřímně líto, protože sama vychovávala dvě děti. Jednoho dne mi však před všemi zaměstnanci řekla jednu nepříjemnou větu a já jsem na ni radikálně změnil názor a přestal jí půjčovat peníze. Všichni spolupracovníci se shromáždili v jedné místnosti, aby si podle pořadí příchozích vyzvedli své výplaty.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

A tato spolupracovnice, která už své peníze dostala, za mnou přišla, aby mi je vrátila, a řekla, že si ty peníze rve ze srdce. Všichni kolem ní si mysleli, že to ona mi půjčila! Její slova mě upřímně řečeno urazila. Zanedlouho tato zaměstnankyně zaujala pozici drobné vedoucí a ukázala, jaká je doopravdy. Teď už o ní ostatní zaměstnanci věděli všechno.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

A zde je další příklad. Bylo to v roce 1999. O víkendu jsme se chystali koupit ledničku (5-6000 korun) a náhradní díl na auto, když jsme vybrali deset tisíc korun. Toho dne nás oslovil jeden dobrý známý. Požádal mě, abychom mu půjčil 3000 korun, které slíbil vrátit za jeden nebo dva měsíce.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Osobně se snažím nikdy nepůjčovat peníze. Tentokrát jsem se ale rozhodl, že mu pomůžu. Po nějaké době jsem zjistil, že onemocněl, pak dal výpověď a odstěhoval se s rodinou do jiného města. Setkali jsme se s ním, respektive můj otec, o 21 let později a on nám vrátil stejných 3000 korun. Otec peníze odmítl a vynadal mu. Jak potom mohu lidem půjčovat peníze? A tohle mi udělala moje sousedka. Šli jsme spolu do obchodu, a když jsme šli k pokladně zaplatit, řekla, že zapomněla peněženku a požádala mě, abych za ní zaplatil a slíbila, že mi je vrátí, až přijdeme domů. Stalo se tak 17.09.2020 a peníze jsem stále neviděl. Moje sousedka si mimochodem na svůj dluh ani nevzpomíná.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Často se stává, že poté, co někomu půjčíte, vás dotyčný začne ignorovat a vyhýbá se setkání s vámi. Jednou se moje kamarádka vdávala se svou dcerou a chyběla jí určitá částka na zaplacení oslavy. Tak jsem jí půjčil peníze. Od té doby uplynulo sedm let. Dodnes mi to nevrátila. Když se na ulici potkáme, odvrátí ode mě hlavu, nepozdraví, jako bych jí ty peníze dlužil já. Během této doby její dcera třikrát porodila.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Teď nikomu nepůjčuji peníze, ale říkám, že peníze jsou na kartě a ve vesnici není bankomat. A přes telefon nemohu převádět peníze, protože je to starý model. Můžete si vymyslet spoustu výmluv. Podle mého názoru byste neměli půjčovat peníze, a pokud ano, tak jen tu částku, o kterou vám není líto přijít.

 

PSALI JSME: ŠVAGROVÁ TAJNĚ PORODILA A VZALA JMÉNO DÍTĚTE SVÉ SNACHY: HÁDKY V RODINĚ NEBEROU KONCE

PŘIPOMÍNÁME: MÁMA ZESTÁRLA. KDO BY SE O NI MĚL STARAT

Share