Chci zvýšit plat medikům: Kdo stál novým prezidentem České lékařské komory

Včera se uskutečnil sjezd lékařů v hlavním městě Praze, kteří se zabývali volením dalšího prezidenta České lékařské komory (ČLK).

Nemocniční personál/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Kandidovali na post prezidenta dva zájemce, a to Milan Kubek, který post obsahoval posledních patnáct let, a také Zdeněk Mrozek, který od roku 2008 je na postu viceprezidenta ČLK.

Milan Kubek/Zdroj: youtube.com

Během včerejších sobotních voleb Kubek získal sto sedmdesát šest hlasů, Mrozel ale měl sto osm, což znamená, že na Kubek se stál dalším staronovým prezidentem českých lékařů.

Milan Kubek/Zdroj: youtube.com

Tím pádem prezident lékařů, který byl od roku 2006, obsadí další čtvrtý termín. Po tom, jak ho zvolili na další termín, Kubek uvedl, že se mu povedlo vybudovat dům lékařů, což voliče během voleb ocenili.

Milan Kubek/Zdroj: youtube.com

Do budoucna Kubek chce, aby mzda lékařů se zvýšila natolik, aby české vystudované lékaři nejeli do zahraničí za vyšším platem, ale zůstávali v tuzemsku.

ČTĚTE TAKÉ: DNES PROBĚHNOU VOLBY NOVÉHO PREZIDENTA DO ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY: KDO KANDIDUJE NA POST

PSALI JSME: „JE TĚŽKÉ MÍT ZA ZÁDY HYPERAKTIVNÍHO PREMIÉRA BABIŠE, KTERÝ SE DO VŠEHO PLETE“: MILAN KUBEK PROZRADIL, CO BY MĚL PETR ARENBERGER DĚLAT NA POSTU MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ

Share