Chlapec s autismem se bál zubaře: Pak mu přišel na pomoc pes a vše se změnilo

Riley Duggan z irského města Cork má autistickou poruchu diagnostikovanou u něj několik dní před třemi lety. Chlapec se bojí neznámých míst a je těžké pro něj komunikovat s lidmi.

Riley a Willow / Zdroj: Facebook Nicole Duggan

Aby mu pomohla, rodina si pořídila asistenta psa jménem Willow. Zvíře pomáhá Riley uklidnit a poskytuje emocionální podporu v obtížných situacích pro něj, píše The Epoch Times.

Willow / Zdroj: Facebook Nicole Duggan

Jednou z nich je nedávný výlet k zubaři. V křesle zubního lékaře byl sedmiletý Riley poprvé. Sotva překročil práh kliniky, chlapec začal být nervózní a opakoval stejnou frázi: „Nedovolím jim, aby se dívali na zuby.“ Když Riley spolu s maminkou Nicole vstoupili do ordinace, dítě odmítlo sednout do křesla a raději se usadilo na židli u dveří. Ani přemlouvání nepomohlo, Riley byl vyděšený a nechtěl otevřít ústa.

Riley a Willow / Zdroj: Facebook Nicole Duggan

A pak se stalo něco zcela nečekané. Willow, jako by si uvědomil, jak pomoci svému malému pánovi, nechal lékaře zkontrolovat jeho zuby, a tím ukázal, že postup je bezbolestný. Příklad domácího mazlíčka pomohl chlapci se uklidnit. A brzy začal kopírovat Willowovo chování tím, že otevřel ústa a ukázal zuby.

Riley a Willow / Zdroj: Facebook Nicole Duggan

Riley se zcela uvolnil a souhlasil, že se posadí do křesla za předpokladu, že Willow bude sedět po celou dobu vedle něj. Na konci prohlídky už Riley byl zcela klidný, a tak se zubaři dokonce podařilo udělat rentgenový snímek zubů.

Riley a Willow / Zdroj: Facebook Nicole Duggan

Nicole nazývá tuto situaci „velkým krokem vpřed“ a je šťastná, že první výlet k zubnímu lékaři skončil takto pozitivně. Riley by pravděpodobně nedovolil, aby mu něco lékař udělal, ale to ani nebylo nutné, problém s jeho zuby lze vyřešit užíváním léků. Nicole je přesvědčena, že další návštěva lékaře také proběhne v klidu, protože její syn již vyjádřil touhu vrátit se zpět na kliniku.

Riley a Willow / Zdroj: Facebook Nicole Duggan

Willowovo chování zásadně změnilo život celé rodiny, tvrdí Nicole. Předtím při procházce její syn odmítal sedět v kočárku a neustále utíkal a žena ho neustále musela chytat. Sledování bezpečnosti dítěte bylo čím dál víc obtížnější.

Nicole, Riley a Willow / Zdroj: Facebook Nicole Duggan

Pak ale charita nabídla rodině účast v programu My Canine Companion, v rámci kterého děti s autismem dostávali na nějakou dobu asistenčního psa. Willow a Riley se okamžitě stali přáteli.

Nicole, Riley a Willow / Zdroj: Facebook Nicole Duggan

Chlapec pustil domácího mazlíčka do svého světa a skutečně se stal klidnějším a otevřenějším. Willow, který prošel speciálním výcvikem, jemně cítí náladu svého malého pána a je vždy připravený mu pomoci.

Riley a Willow / Zdroj: Facebook Nicole Duggan

Jako poděkování za jeho službu uspořádala rodina Riley charitativní maraton na podporu nadace, která pracuje s lidmi s autismem. Během června společně prošli 95 kilometrů a shromáždili mnohatisícové dary, které budou použité na výcvik asistenčních psů. Je to jejich způsob, jak říct „Děkuji “ Willowovi, jehož tichá podpora je důležitější než tisíc slov.

Nicole, Riley a Willow / Zdroj: Facebook Nicole Duggan

PSALI JSME: V POTRUBÍ SEDĚLO MALÉ ŠTĚNĚ A PLAKALO: ČEKALO, ŽE HO NĚKDO ZACHRÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: PATERČATA SE BRZY VRÁTÍ DO ŠKOLY A BUDOU POTŘEBOVAT POMOC: RODIČE NAPSALI SEZNAM, CO BY PŘESNĚ POTŘEBOVALA

Share