„Myslím si, že skutečně bychom měli toto základní opatření zachovat“: Adam Vojtěch prozradil, kdy by bylo možné uvažovat o zrušení povinného nošení respirátorů na některých místech

Pravděpodobně v MHD a v obchodech zůstanou respirátory povinné i do konce prázdnin. Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch zatím nevidí důvod zmírnit opatření kvůli současnému vývoji epidemické situace. Zároveň upozornil na české olympioniky. Informuje o tom portál ŽivotvČesku.cz.

Ještě dříve ministr zdravotnictví mluvil o tom, že odborníci mají rozdílné názory na to, aby na některých místech lidé nosili roušky místo respirátorů.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Například respirátor je spolehlivější prostředek ochrany, který chrání nejen okolí člověka, ale i jeho samotného. V respirátoru je však rozhodně těžší dýchat než v roušce.

Šéf resortu zdravotnictví zatím toto opatření měnit nechce, protože existuje riziko nových mutací koronaviru, navíc ještě mnoho lidí vakcínu nedostalo.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Myslím si, že skutečně bychom měli toto základní opatření zachovat,“ uvedl Adam Vojtěch pro Život v Česku.

Upozornil také na případ nákazy mezi českými olympioniky. Tehdy sportovci v letadle letěli bez respirátorů a po příletu do Tokia měli několik lidí pozitivní test na koronavirus.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Podle něj je na tomto příkladu dobře vidět, že pokud jsou lidé ve stejném prostoru a zároveň nenosí respirátory, virus se snadno šíří.

Adam Vojtěch dodal, že o rozvolnění tohoto opatření bude možné uvažovat, až bude očkováno dostatečné množství lidí, a když vznikne kolektivní imunita. Podle jeho slov je nyní třeba počkat do září.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Podle dat ministerstva zdravotnictví už přes 4 miliony a 596 tisíc lidí má dokončené očkování. Počet nových případů nákazy v posledním týdnu začal oproti předchozímu týdnu mírně klesat.

Psali jsme: „Holky mi na hlavě vytvořily nový vlásky“: Anna Slováčková po výhře nad rakovinou našla svůj dokonalý účes

PSALI JSME: „STAČÍ PROOČKOVAT POPULACI NAD 55 LET“: VAKCINOLOG JIŘÍ BERAN TVRDÍ, ŽE HLAVNÍ JE, ABY CO NEJVÍCE SENIORŮ DOSTALO VAKCÍNU A VYSVĚTLIL PROČ

PŘIPOMÍNÁME: ALEX MYNÁŘOVÁ ZMĚNILA IMAGE: DLOUHÉ VLASY SI NECHALA OSTŘÍHAT A JAK NYNÍ VYPADÁ

Share