„Chci se rozvíjet, ale dítě mi vadí,“ řekla manželka

V mládí jsem byl nezodpovědný, upřímně řečeno. Komunikoval jsem se špatnými partami a měl spoustu dívek. Když jsem se dostal do nepříjemné situace, potkal jsem svoji budoucí manželku. Byla asistentkou soudce a pomohla mi dostat se z těchto problémů.

Naše svatba byla velkolepá. Vzali jsme si půjčku. Už jsme rozvedení, ale já stále platím úroky. Tři roky po svatbě se nám narodil syn. Toto dítě přineslo do mého života velké štěstí. Ale manželka se mi změnila před očima, ne k lepšímu. Jako by byla vyměněna. Nechávala mě s dítětem a sama někam chodila.

Dítě / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

Veronika nechtěla být na mateřské dovolené a dělala skandály související s jejím kariérním růstem. Aby to nevedlo k rozvodu, nastoupil jsem na rodičovskou dovolenou a ona šla do práce. Synovi byly tehdy dva roky.

Doufal jsem, že to bude mít na náš vztah příznivý vliv. Ale ne. Manželka se vracela z práce a věnovala se svým záležitostem. Mohla se k dítěti ani nepřiblížit.

Jednou jsme šli navštívit mé rodiče. Rozhodli jsme se jet metrem. Cestou jsme se pohádali kvůli maličkosti. Malá hádka se změnila v skandál. Veronika mi začala vyčítat, že jí nerozumím, omezuji ji, ona se mnou degraduje a stojí na místě. A pak řekla:

Matka a dítě / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

„Jsem unavená. Chci se rozvíjet, ale dítě mi vadí. A překážíš mi, držíš mě.“

Otočila se a odešla. Nevěděl jsem, co mám dělat. Také jsem nechtěl zrušit návštěvu. Zavolal jsem jí, ale nezvedla telefon. Uvědomil jsem si, že tohle je konec. Když jsme se se synem vrátili domů, její věci byly pryč.

„Tati, nezlob se. Máma nás nemá ráda, takže je pro ni lepší žít odděleně,“ řekl mi můj malý syn.

Otec a syn / Ilustrační foto / Zdroj: russpil.ru

Ale já jsem plakal. Jako dítě. Od zášti a zoufalství. Nevěděl jsem, co dělat dál. O několik hodin později jsem dostal zprávu od manželky. Požádala, aby nezasahoval do jejího nového života.

„Tati, jdeme spát. Nemůžu bez tebe spát,“ zašeptal syn.

A došlo mi, že musím vydržet. Musím jít dál a nevzdávat se.

PSALI JSME: PŘIJEL VZÍT SVOU ŽENU A DĚTI DOMŮ, ALE MANŽELKA NEBYLA V PORODNICI: OPUSTILA TROJČATA A UTEKLA. A O NĚKOLIK LET POZDĚJI NĚKDO ZAZVONIL U DVEŘÍ

PŘIPOMÍNÁME: OTEC ZMIZEL, KDYŽ VYŠEL PRO VODU A NECHAL SYNA SAMOTNÉHO VE VLAKU: AŽ PO 10 LETECH SYN ZJISTIL CELOU PRAVDU

Share