Část lidí už má volby za sebou: kdo měl možnost volit dříve a kde to bylo možné udělat

Volby sice začnou v pátek 8. října, ale část lidí už od středy měla možnost volit. Jde o lidi, kteří jsou nyní v karanténě kvůli koronaviru. Například měli možnost hlasovat ze svých vozů na určených parkovištích. Informuje o tom server Seznam Zprávy.

Jedním z takových míst, kde bylo možné hlasovat, bylo například brněnské výstaviště. Tam se nyní nachází volební drive-in stanoviště.

Volby / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Lidé, kteří jsou nyní v karanténě, měli možnost tam hlasovat, protože tam byla dodržena přísná hygienická opatření. Ale je třeba také říci, že do takových volebních místností nepřijelo mnoho lidí.

Například na brněnské výstaviště ve středu za první dvě hodiny přijelo jen 16 aut. Celkem bylo na území České republiky uspořádáno 82 takových volebních místností.

Volby / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle Kláry Dlubalové z tiskového oddělení Ministerstva vnitra do čtyř hodin v celé zemi hlasovalo méně než 700 lidí.

Nejvíce lidí chtělo volit v Praze, podle předběžných údajů jich bylo 220, v Brně jich bylo zhruba o 100 méně.

Volby / Ilustrační foto / Zdroj: Seznam Zprávy

Každý, kdo přijížděl na volební parkoviště, se musel prokázat dokladem totožnosti a potvrzením o karanténě. Kromě toho letos mohl člověk také vyplnit čestná prohlášení a to bylo považováno za potvrzení.

Také letos mohou být členy volební komise nejen příslušníci armády, ale každý, kdo může volit. Všichni členové volební komise ale musí dodržovat přísná hygienická pravidla, protože mají kontakt s nakaženými lidmi.

Volby / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Volební parkoviště fungovaly jen ve středu, ale lidé v karanténě budou mít možnost hlasovat i ve čtvrtek. V takovém případě by o to ale museli požádat krajský úřad a volební komise by k nim dorazila domů.

PSALI JSME: DO VOLEB ZBÝVÁ PÁR DNÍ: CO HODLAJÍ DĚLAT PŘEDSEDOVÉ STRAN A HNUTÍ

PŘIPOMÍNÁME: „LIDÉ SE CHOVAJÍ, JAKO BY PANDEMIE SKONČILA“: WHO UVEDLA, ŽE KORONAVIRUS NENÍ POD KONTROLOU

Share