Do voleb zbývá pár dní: Co hodlají dělat předsedové stran a hnutí

Lídři politických subjektů mají ještě několik dní na to, aby setkali se svými voliči, a také se ještě dvakrát sejdou v debatách. Jak tráví dny před volbami šéfové stran a hnutí? Píšou o tom Novinky.cz.

Předpokládali sice, že budou v těchto dnech věnovat svým voličům maximum času, ale byli nuceni i do Sněmovny. Tam se konala mimořádná schůze na téma zmrazení platů poslanců, senátorů a politiků.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Ve středu se lídři stran a hnutí sejdou v debatě v České televizi a ve čtvrtek v debatě na TV Nova.

Předseda ODS a lídr koalice SPOLU Petr Fiala ještě v úterý plánoval několik výjezdů, chtěl navštívit Středočeský a Ústecký kraj.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

V Praze se mezitím dál setkává s voliči předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Totéž dělá šéf KDU-ČSL Marian Jurečka v Olomouckém kraji.

„Spustili jsme kampaň 72 hodin pro změnu a já věřím, že k ní o víkendu dospějeme. Makáme do roztrhaní těla,“ uvedl Petr Fiala.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Podobné plány měl předseda hnutí SPD Tomio Okamura, je také v kontaktu s voliči a večer ve středu a ve čtvrtek půjde do debaty.

Ve středu však do hlavní debaty nepřijde předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, místo něj bude šéf hnutí STAN Vít Rakušan.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér Andrej Babiš proto napsal na Twitteru, že se ho Ivan Bartoš bojí. Lídr Pirátů však premiérovu přístupu nerozumí a tvrdí, že šlo jen o logický krok.

https://twitter.com/AndrejBabis/status/1445379472379817995

Ivan Bartoš už ukončil finální fázi kampaně koalice Pirátů a Starostů, v pondělí byl v Liberci.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš v úterý odletěl do Slovinska, kde se konal neformální summit Evropské unie. Do Česka by se měl vrátit ve středu. Předseda vlády se chce zúčastnit debaty a na čtvrtek má naplánované očkování třetí dávkou vakcíny.

Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček se chce sejít s voliči, ale kromě toho má ještě práci na ministerstvu.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta už v pondělí ukončil kampaň, tehdy se konala debata v jeho rodných Pohořelicích.

PSALI JSME: DEMI MOORE UKÁZALA, CO DOKÁŽE V 58 LETECH A FANOUŠCI JSOU NADŠENI JEJÍ ORIGINALITOU

PŘIPOMÍNÁME: IVANA GOTTOVÁ PO PREMIÉŘE FILMU KAREL NAPSALA DOJEMNÝ VZKAZ: „CHCI PODĚKOVAT VŠEM TVŮRCŮM, BEZ NICHŽ BY FILM NIKDY NESPATŘIL SVĚTLO SVĚTA“

Share