Britové kritizovali politiku EU v oblasti očkování proti covid-19

Čtenáři britských novin Daily Mail kritizovali politiku EU při očkování proti koronaviru a vyjádřili názor, že by to mohlo vést ke zničení EU.

 

Setkání lídrů EU / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Podobné komentáře vyvolal článek Tima Stickingse ze 4. března, ve kterém napsal o schválení vakcíny AstraZeneca pro lidi starší 65 let v Německu po počátečním zákazu jejího používání.

Podle publicisty je toto opatření zaměřeno na urychlení „zpomaleného“ očkovacího programu pro populaci. Zdůraznil, že EU hledá „další záchranný kruh“ v podobě Sputniku V, který připomíná zahájení procesu registrace ruské vakcíny v Evropské unii.

Stickings navíc upozornil na skutečnost, že v Německu po „zásobovacím chaosu“ v EU stále častěji dochází k výzvám k použití vakcíny z Ruské federace.

 

Ursula von der Leyen / Zdroj: youtube.com

 

V reakci na to čtenáři portálu napsali, že situace s očkováním dokazuje bezmocnost Evropské unie. „Německo, jsi ubohé.“ „Dáváte přednost vakcíně od (ruského prezidenta Vladimira) Putina před britskou jen proto, že jsme opustili vaši milovanou EU. Je to na smích“, reagoval uživatel s přezdívkou SpeakTruly.

 

Vakcína společnosti AstraZeneca / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

„Musíte požádat Rusy o pomoc. Neúspěšná politika EU,“ napsala LilleyBeau.

„Neúspěšná panevropská supervelmoc se rozpadá před našimi očima,“ řekl pan Belloc.

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) oznámila zahájení postupného přezkumu ruské vakcíny Sputnik V 4. března. Regulátor očekává, že lék bude hodnocen v kratším časovém rámci, ale zatím nemůže jmenovat exaktní datum schválení. Ruský fond přímých investic (RDIF) rovněž oznámil zahájení postupu pro důsledné zkoumání registrační dokumentace Sputniku V.

 

Vakcína Sputnik V / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Na začátku února vyšlo najevo, že evropský regulační úřad dokončil vědecké zkoumání ohledně této ruské vakcíny a dal vývojářem příležitost požádat o registraci léčiva v EU, což RDIF učinil.

V tuto chvíli již vakcínu Sputnik V zaregistrovalo 43 zemí s pokrytím celkové populace přes 1,1 miliardy lidí. Výsledky výzkumu navíc prokázaly její vysokou účinnost proti covid-19.

 

Vlajky evropských států / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: SLOVENSKÝ PREMIÉR ODPOVĚDĚL NA VÝZVY POLITIKŮ Z KOALIČNÍCH STRAN OHLEDNĚ SPUTNIKU V

PŘIPOMÍNÁME: CO BUDE NA KONCI TŘÍTÝDENNÍHO LOCKDOWNU: JAN BLATNÝ NA TISKOVÉ KONFERENCI ŘEKL, JAKÁ OPATŘENÍ MOHOU BÝT ČÁSTEČNÉ UVOLNĚNA A ZA JAKÝCH PODMÍNEK

Share