Blatný připravuje nový protiepidemický systém a chce prodloužit stav nouze

Ve středu proběhlo mimořádné zasedání vlády, na které ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že jeho resort připravuje obnovený protiepidemický systém. Předpokládá se, že nový PES bude zveřejněn na začátku příštího týdne. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Dle ministra konečná jednání ohledně nové verze proběhnou v pátek. „Konečná verze by měla být připravena začátkem příštího týdne,“ prohlásil Blatný.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu také promluvil o situaci ve Státním zdravotním ústavu, kde se podle webu seznamzpravy.cz měli přednostně očkovat zaměstnanci a jejich blízcí. Blatný řekl, že v případě porušení prioritizace vyvodí z toho důsledky a bude požadovat vysvětlení od ředitele.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kabinet nově bude vyžadovat hlášení o vakcinaci ten samý den a bude evidovat počet vakcín. Blatný rovněž uvedl, že bude požadovat prodloužení stavu nouze, který platí do 22. ledna.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Ministr zdůraznil, že neplánuje zpřísňování opatření a věří, že denní nárůsty budou klesat. Na počtech lidí v nemocnicích se to projeví za několik dní.

Předseda vlády Andrej Babiš prohlásil, že Česko aktuálně naočkovalo kolem 75 tisíc občanů, i když aktuální stav je 61 474. Příčinou je prý posun mezi očkováním a nahlášením.

Dle Blatného je potřeba evidovat vakcíny jiným způsobem, jelikož příští týden část lidí začne dostávat druhou dávku.

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK UVEDL, ŽE BRZKÉ ROZVOLNĚNÍ OPATŘENÍ NEBUDE: MNOŽSTVÍ POTŘEBNÉHO MATERIÁLU PRO OČKOVÁNÍ JE PODLE NĚJ DOSTATEČNÉ

PŘIPOMÍNÁME: “MÁM TO POŘAD V HLAVĚ”: CO SI MYSLÍ PETR JANDA O OČKOVÁNÍ

Share