Bartoš prozradil, o jaká ministerstva jeho strana bude usilovat: předseda Pirátů se chce setkat s Babišem v přímém souboji ve volbách

Předseda Pirátů Ivan Bartoš se zúčastnil pořadu Napřímo, kde uvedl, s kým by mohl sestavit vládu po volbách. Navíc věří, že Andrej Babiš bude jedničkou na kandidátce v Ústeckém kraji a setkají se s Bartošem v přímém souboji. Píše o tom web tn.nova.cz.

Šéf Pirátské strany promluvil o navrhovaných kandidátech na ministerská křesla. Uvedl, že se jedná o 40 profesionálech, kteří jsou odborníci ve svých oborech.

Ivan Bartoš/Zdroj: youtube.com

Považuje tento krok za výhodu pro Čechy, kteří dopředu budou vědět, kdo se může do vlády dostat, pokud Piráti ve volbách zvítězí. Strana Ivana Bartoše kandiduje společně s hnutím STAN.

Dle slov Bartoše se koalice nejvíce zajímá o ministerstvo vnitra či resort práce a sociálních věcí. To by mohla vést Olga Richterová, kterou předseda Pirátů považuje za velmi kvalifikovaného odborníka.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Bartoš mimo jiné uvítal návrh vlády nahradit respirátory rouškami v místech, kde jsou nyní povinné. Také chce, aby začal fungovat pandemický plán, který by zbránil vzniku další vlny nákazy.

Piráti nedávno uvedli, že půjdou k soudu, kde budou požadovat omluvu premiéra Andreje Babiše za některé jeho výroky. Předseda vlády již říkal, že to neudělá. Bartoš doufá, že se právě díky soudu Babiš bude muset omluvit.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Premiér se nás bojí a tak lže, kudy chodí,“ prohlásil Bartoš a dodal, že pro něj je důležité ukázat pravdu.

Nakonec Bartoš řekl, že by se chtěl ve volbách setkat s Babišem na Ústecku. Doufá, že to nakonec tak dopadne.

PSALI JSME: ZÁJEM O OČKOVÁNÍ POSTUPNĚ OCHABUJE: JAK ODBORNÍCI NAVRHUJÍ MOTIVOVAT LIDI K VAKCINACI

PŘIPOMÍNÁME: JAK BY MOHLA VYPADAT SITUACE S KORONAVIREM LETOS V LÉTĚ: KDO MŮŽE VAKCÍNU NEDOSTAT A CO MŮŽE SITUACI ZHORŠIT

Share