Andrej Babiš tvrdě odpověděl Petru Fialovi: Expremiér tvrdí, že Green Deal vyjednal dobře a nová vláda to naopak nezvládla

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš odpověděl premiérovi Petru Fialovi na jeho obvinění ohledně lepšího vyjednávání Green Dealu. Bývalý předseda vlády říká, že je to „sprostá lež“ a Fiala to prý dobře ví. Zkritizoval také vládu, že podpořila zákaz spalovacích motorů od roku 2035. Informuje o tom web idnes.cz s odkazem na Babišů pořad Čau lidi.

„Já jsem vyjednal skvěle Green Deal, jenom rámec,“ prohlásil jeden z lídrů opozice s tím, že Česko nemá žádný závazek ohledně snižování emisí a proto nic nepodepisoval.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Fiala ale předtím na sociálních sítích napsal, že Babiš mohl vyjednávat lépe nebo úplně Green Deal vetovat, což neudělal.

Babiš se následně pustil do ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové, kterou obvinil v tom, že hlasovala pro skončení spalovacích motorů v roce 2035. Dle slov expremiéra to hodně poškodilo Českou republiku a kabinet neplní své sliby.

Kromě toho se mu nezamlouvá zařazení budov do systému emisních povolenek, což bude vést ke zvýšení nákladů na vytápění. „Vaše ministryně to totálně podělala,“ rozčiloval se Babiš.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Nakonec se šéf ANO vyjádřil i ke jmenování nového ministra školství Vladimíra Balaše. Ten se prý podílel na kauze IPB proti České republice, kdy Plzeňský prazdroj ovládli lidé ze zahraničí.

PSALI JSME: „VY SE TVÁŘÍTE JAKO PAN ČISTÝ“: RICHTEROVÁ A NACHER SE POHÁDALI KVŮLI KAUZE HNUTÍ STAN, MLUVILI I O KORUPCI A DANÍCH

PŘIPOMÍNÁME: „NENÍ POCHYB O TOM, ŽE ANDREJ BABIŠ BUDE MÍT MOU PODPORU“: ALENA SCHILLEROVÁ ŘEKLA, PROČ PODPORUJE ŠÉFA HNUTÍ ANO A DÍKY ČEMU JE FAVORITEM V BOJI O HRAD

Share