Andrej Babiš se ostře vyjádřil ke koalici SPOLU: podle něj chtějí zavést euro a přijímat migranty. Jak na to reagovali zástupci koalice

Předseda vlády Andrej Babiš se na svých sociálních sítích pustil do koalice SPOLU (ODS, TOP09, KDU-ČSL). Napsal tak, že zástupci koalice by rádi zrušili českou korunu a zavedli euro, nebo že by podporovali ilegální migraci atd. Šéf občanských demokratů Petr Fiala však hned prohlásil, že premiérovo vyjádření je lež, zároveň mu ale poděkoval za uznání koalice SPOLU jako hlavního protivníka hnutí ANO. Informuje o tom CNN Prima News.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš na svém Facebooku napsal, co by koalice SPOLU mohla udělat, kdyby vyhrála volby.

Podle něj by například zrušila českou korunu a zavedla euro, jinak by přijala ilegální migranty nebo zvýšila daně. Také podle jeho slov by její zástupci prodali náš stát Bruselu nebo začali privatizovat nemocnice.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Napsal také, že budou šetřit na důchodech a budou privatizovat vše, co zbylo, například Českou poštu nebo České dráhy. Celkem měl premiér ve svém příspěvku 11 výroků.

Předseda ODS a lídr koalice SPOLU Petr Fiala na tyto výroky premiéra zareagoval dost rychle. Podle něj je to, co napsal Andrej Babiš, lež a zároveň mu poděkoval.

Byl vděčný, že premiér označil jejich koalici za jediný politický subjekt, který může ve volbách porazit hnutí ANO. Doufá, že se tak stane.

Předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na svém Twitteru napsala, že zatímco premiér vymýšlí lži o jejich koalici, mohou o něm mluvit pravdu.

https://twitter.com/P_Fiala/status/1443828235679248399

Šéf KDU-ČSL Marian Jurečka napsal, že ve štábu premiéra je asi hodně lidí nervózní, když říkají tolik lží.

Samozřejmě k tomuto příspěvku na sociálních sítích se vyjádřili i obyčejní lidé. Někdo vtipkoval a říkal, že teď už ví, koho volit.

Další člověk například napsal, že když byl Andrej Babiš ministrem financí, sliboval přijetí eura do deseti let.

PSALI JSME: VÍT RAKUŠAN PROMLUVIL O SVÉM SOUKROMÍ: ZNÁMÝ POLITIK ODHALIL, JAKÝM BYL VE SVÉM DĚTSTVÍ

PŘIPOMÍNÁME: „KDYŽ TU REFORMU NEUDĚLÁME, MLADÍ LIDÉ TY PENZE NEBUDOU MÍT“: PETR FIALA PROMLUVIL O DŮCHODOVÉ REFORMĚ, DANÍCH A EPIDEMICKÉ SITUACI

Share