„Když tu reformu neuděláme, mladí lidé ty penze nebudou mít“: Petr Fiala promluvil o důchodové reformě, daních a epidemické situaci

Do voleb zbývá týden a velmi brzy se bude rozhodovat o osudu českého státu. Na rozhovor s moderátorkou Bárou Divišovou na TV Nova přišel předseda ODS a lídr koalice SPOLU Petr Fiala. Hovořili o ekonomice, epidemické situaci a plánech po volbách. Upozornil, že prioritou by měla být důchodová reforma. Informuje o tom server TN.cz.

Nejprve diskutovali o ekonomickém tématu. Národní banka nedávno zvýšila úrokové sazby a nyní jsou největší od roku 1997.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Kromě toho meziroční inflace v srpnu činila 4,1 procenta. Podle Petra Fialy je tato situace vážná a lidé pociťují zdražení, to je určitě problém.

Hovořili také o epidemické situaci. Lídr koalice SPOLU prohlásil, že už nelze zavírat školy, i kdyby se situace mohla zhoršit.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Doufá, že se k podobným situacím nedojde. Už není třeba přijímat plošná opatření a také je nutné pokračovat v očkování.

Podle něj jejich koalice nehodlá spolupracovat s hnutím ANO. Dodal, že to jejich voliči chápou a je připraven to potvrdit. Doufá, že jejich politická síla vyhraje volby a situace se změní.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Podle jeho slov je uvnitř strany shoda na tom, že s hnutím ANO žádné změny nenastanou. Teď se soustředí na volby, chtějí vyhrát. Chápe svou odpovědnost a pak posoudí, zda byla jeho politika úspěšná, nebo ne.

Dalším tématem rozhovoru byla důchodová reforma. Petr Fiala uvedl, že důchodová reforma je nezbytná pro to, aby mladá generace měla v budoucnu důstojný důchod.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Ostře se vyjádřil k návrhům ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a řekl, že její reforma není nic. Dodal je nutné mít jasné parametry důchodové reformy.

Podle něj je třeba diskutovat o tom, co bude základem důchodu, jak dlouho budou muset lidé pracovat, aby měli nárok na penzi atd.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Myslet si, že to nějak dopadne… ono to nijak nedopadne. Když tu reformu neuděláme, mladí lidé ty penze nebudou mít,“ řekl Petr Fiala.

Kromě toho mluvili o bydlení a předseda ODS řekl, že jejich koalice chce, aby se každý rok stavělo aspoň 40 tisíc bytů. Plánují také snížit roli státu na hypotékách.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Co se týče daní, chtějí zavést nástroj daňové brzdy. To znamená, že pokud by vláda chtěla zvýšit nějakou daň, musela by snížit jinou daň. Dodal, že koalice SPOLU nehodlá zvyšovat daně.

Psali jsme:Baby boom v českém šoubyznyse nebere konce: Šťastnou zprávu oznámila tenistka Barbora Strýcová. Jak matka pojmenovala svého prvorozeného syna

PSALI JSME: VOJTĚCH ZAVÁDÍ NOVOU ZÁSADU 3O: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ SE CHCE KROMĚ PRAVIDLA 3R, KTERÉ PROVÁZÍ V ČESKU UŽ VÍCE NEŽ ROK, SOUSTŘEDIT NA OČKOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: CENY ELEKTŘINY BY MOHLY V LISTOPADU STOUPNOUT AŽ O POLOVINU: CO JE PŘÍČINOU ZDRAŽENÍ

Share