Andrej Babiš řekl, že existuje možnost další vlny koronaviru: premiér také nazval jediné možné řešení

Předseda vlády Andrej Babiš v neděli zveřejnil na Youtube své tradiční video Čau, lidi. V něm premiér uvedl, že stále existuje jistá pravděpodobnost, že by mohla přijít další vlna koronaviru. Pokud nedojde k nějaké nové silné mutaci, tak podle něj jediným řešením zatím zůstává očkování.

Premiér upozornil, že v poslední době bylo možné opatření výrazně rozvolnit právě díky očkování. Již značná část Čechů dostala alespoň jednu dávku vakcíny.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle něj je ale stále pravděpodobnost, že by letos na podzim mohla přijít nová vlna koronaviru. Alespoň někteří lidé to stále očekávají.

„Ale pokud ty vakcíny fungují a nepřijde žádná jiná mutace, na kterou by nedej bože nefungovaly, tak je to skutečně jediné řešení,“ uvedl Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády říká, že nyní je důležité sekvenovat pozitivní výsledky. To znamená, že to pomůže identifikovat nové nebezpečné mutace koronaviru.

Premiér hovořil i o statistikách očkování, konkrétně o tom, že celkem bylo v Česku očkováno zhruba 6,5 milionu lidí. Dokončené očkování už má přes 2 miliony a 71 tisíc lidí.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš také mluvil o tom, že ti lidé, kteří už dostali první dávku vakcíny od firmy AstraZeneca, by měli dokončit očkování a dostat druhou dávku. Řekl to proto, že podle Evropské lékové agentury by měly státy přestat používat tuto vakcínu pro lidi nad 60 let.

To znamená, že tato vakcína již nebude použita pro tuto věkovou skupinu, nicméně ti, kteří již začali očkování, by ho museli dokončit.

PSALI JSME: „ZAPLATÍM ZA STUDIUM SVÝCH VNUKŮ, ALE NECHTE JE UŽ NA POKOJÍ,“ ŘEKLA TCHYNĚ. A PAK VŠECHNY PENÍZE UTRATILA ZA VNUČKU

PŘIPOMÍNÁME: PETR KOSTKA SE NAKONEC OBJEVIL NA VEŘEJNOSTI: KAM PŘIŠEL ZNÁMÝ HEREC PO MĚSÍCÍCH DOMA

Share