„Zaplatím za studium svých vnuků, ale nechte je už na pokojí,“ řekla tchyně. A pak všechny peníze utratila za vnučku

– Jak dlouho ještě bude trápit dítě těmito domácími úkoly? Nemůže přeci pořád sedět za učebnicemi!

Tchyně opět vyjádřila své „fi“, když přistihla mě s dítětem na domácí úkoly do školy. Současně sestra mého manžela také stabilně dostávala od pani Terezy. Tchyně si zajistila skvělé stáří a velkoryse pomáhala svým vnoučatům a dětem.

Tchyně / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

– Co je to za problém? Má špatné známky?! Zaplatím za studium svých vnuků, ale nechte je už na pokojí. Nechte je chodit ven s kamarády, cítit dětství, dokud ono neskončilo. Dívám se na ně, když jdou do školy, táhnou na zádech těžké batohy, a děla se mi z toho zle!

Postupem času se její plamenné projevy zvrhly v akci. Nějak se jí nás podařilo přesvědčit, že pokud se nepodaří studovat bezplatně, pak zaplatí za studium našeho syna. Chci ještě poznamenat, že paní Tereza ve své době poskytla nám a rodině své dcery bydlení. Tak jsem nějak rychle ukončila diskusi na toto téma a dokonce jsem začala věřit, že dobré studium nezaručuje štěstí a světlou budoucnost.

Tchyně / lustrační foto / Zdroj: YouTube

Můj manžel a já jsme si vydělali dost. Vše se ale změnilo, když firmu manžela koupili konkurenty. Samozřejmě nové vedení začalo propouštět lidi, zahájili tzv. „optimalizací“. Na dveře ukázal všem, které nový šéf nepovažoval za dostatečně cenné zaměstnance pro novou organizaci. Můj manžel byl také na seznamu „nevhodných“ zaměstnanců. To se samozřejmě odrazilo i na rodinném rozpočtu, který okamžitě „zhubl“ na dvojnásobek.

Samozřejmě jsem se snažila, jak jsem jen mohla. Brala si práci navíc ve své firmě. Ale stejně stačilo na to jen na nejnutnější věci. Za dva roky tak napjaté finanční situace se na studium syna zcela zapomnělo.

Ilustrační foto. Lidé a peníze/ Zdroj: YouTube

Vzhledem k tomu, že byl manžel propuštěn z práce nelegálně, celou dobu se snažil obnovit spravedlnost. Nakonec soudní řízení skončilo v jeho prospěch, dostal dobré odškodnění. Věci se pomalu začaly zlepšovat, jak se náhle ukázalo, že je načase řešit problém se studiem syna.

Najednou se ukázalo, že dcera sestry manžela je těhotná a začala urgentní příprava na svatbu. Vyhlídka, že se tchyně brzy stane prababičkou, se jí zřejmě velmi líbila, a tak veškerou pozornost a sílu nasměrovala na vnučku.

Ona měla elegáni a velmi drahou svatbu a jako dárek novomanžele dostali jednopokojový byt. Ještě tehdy jsme se s manželem divili, že jeho matka má tolik peněz na to, aby za svatbu zaplatila a i dárek tak drahý koupila.

Svatba / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Co se týče studia mého syna, tak na bezplatní výuku jsme mohli zapomenout, i když on se velmi snažil. Proto jsme se rozhodli diskutovat o možnosti platného studia s paní Terezou. Její reakce byla, mírně řečeno, nečekaná:

– Jsem pro vás světová banka?! Nemám peníze na studium pro vašeho syna — prohlásila tchyně a když viděla naši zmatenost, dodala:

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

– Vždyť jsem platila za svatbu vnučky, koupila jsem jim byt. Peníze došly.

A v ten okamžik jsem už neměla ani kapku sebeovládání. Docela ostře jsem tchyni připomněla její sliby „zaplatím studium svému vnukovi, jen ho nechte být“. Ukázalo se, že na to nemá peníze a na štědré dárky pro vnučku – prosím. Na co tchyně tiše prohlásila, že finanční spravedlnost se obnoví, když náš syn dostane byt po její smrti.

Díky Bohu se moje tchyně vyznačovala silným zdravím a celkově vede velmi aktivní životní styl. Upřímně ji přeje žít mnoho let, ale problém se studiem vyžaduje řešení právě teď. A za 10 až 20 let už nebude aktuální. Na to mi tchyně odpověděla:

Tchyně a snacha / Ilustrační foto / Zdroj: m.infox.ru

– To je váš syn, proto právě vy si máte myslet co s tím dělat. Ať jde na nějaké kurzy, nebo zatím jde do armády.

Tady už můj manžel nevydržel. I přes jeho lásku k matce to ani on nečekal.

Samozřejmě jsme se od té zprávy ještě dlouho vzpamatovávaly. Vztahy s tchyní se zhoršily, staly se zcela napjaté. Studium synovi jsme zaplatili tím, že vzali spoustu půjček. Nyní nás ale trápí další otázka, zda se situace s bytem slíbeným našemu synovi bude opakovat. Nebo tchyně znovu udělá dárek své milované vnučce, a naše dítě nedostane nic?

Klíče / ilustrační foto / Zdroj: hlukhiv.info

PSALI JSME: LINDA VOJTOVÁ PORODILA SVÉHO PRVNÍHO POTOMKA: JAKÉ JMÉNO DOSTAL SYN ZNÁMÉ MODELKY

PŘIPOMÍNÁME: FOTOGRAFIE ŽEN, KTERÉ SE SNAŽÍ BÝT V TRENDU A RADIKÁLNĚ SI MĚNI SVŮJ VZHLED: FOTOGRAFIE PŘED A PO PROMĚNĚ

Share