Andrej Babiš hodlá navrhnout, aby od 1. března byla otevřena registrace na očkování proti koronaviru pro lidi starší 60 let

Předseda vlády Andrej Babiš hodlá navrhnout, aby na začátku března začala registrace na očkování proti koronaviru pro lidi nad 60 let. O tématu se bude diskutovat příští týden. Seznam lidí, kteří se nyní mohou registrovat na očkování, je zatím velmi omezený. Například vakcínu nyní mohou získat pouze lidé starší 80 let, zdravotníci a pracovníci v domovech se zvláštním režimem a v domovech důchodců.

Původní plán vlády byl trochu jiný, totiž že od začátku února se na očkování budou moci registrovat všichni zájemci. Z objektivních důvodů se ale vládě nepodařilo vše realizovat tak, jak původně chtěla.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Počet vakcín nestačil, chyběly i lidem starším 80 let a zdravotníkům. Výrobci vakcín Pfizer/BioNTech uvedli, že dočasně snižují počet dodávek, aby zvýšili výrobní kapacity.

Premiér Andrej Babiš uvedl, že chce navrhnout, aby od 1. března byla otevřena registrace na očkování pro lidi starší 60 let. Řekl to ve svém videu Čau lidi.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Řekl ale také, že prioritní skupinou budou i lidé, kteří mají nemoci. Podle něj nejde o dosud schválenou strategii, o tom bude klinická skupina diskutovat příští týden.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Očkování v ČR začalo 27. prosince. Předpokládalo se, že prioritní skupiny lidí dostanou vakcínu do konce února. Pak ale bylo jasné, že se vše trochu protáhne.

Andrej Babiš oznámil, že vakcínu už dostalo přes 346 tisíc lidí, z toho 91 tisíc už dostalo druhou dávku. Očkováno bylo již téměř 99 tisíc lidí nad 80 let.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předpokládalo se, že na začátku února bude registrace na očkování dostupná všem zájemcům. Ministerstvo zdravotnictví ale bylo nuceno plán změnit a nyní se registrace pro občany otevírají postupně.

PSALI JSME: “DOPORUČUJE SE NEVYCHÁZET ANI NEVYJÍŽDĚT“: V JAKÝCH REGIONECH METEOROLOGOVÉ VYHLÁSILI EXTRÉMNÍ STUPEŇ NEBEZPEČÍ

PŘIPOMÍNÁME: POSLANEC ODS SKOPEČEK KRITIZOVAL MALÁČOVOU: MINISTRYNĚ PRÁCE V PŘÍMÉM PŘENOSU UVEDLA ZVLÁŠTNÍ VÝROK

Share