„Dnes už chřipka ani neexistuje, už je jen covid,“ řekl Andrej Babiš, že situace je úplně jiná než na jaře: vláda bude projednávat testování ve školách

Premiér Andrej Babiš ve svém videu Čau lidi řekl, že koronavirus už není nic podobného chřipce, jako tomu bylo na jaře. Tento virus mutuje a již pravděpodobné ho nelze vyležet. Podle jeho slov lidé, kteří si to mysleli podobně, pak často skončili v nemoncicích ve vážném stavu. Řekl také, že ministři budou v pondělí projednávat testování ve školách.

Andrej Babiš ve svém videu řekl, že by nikdo neměl podceňovat koronavirus. Podle jeho slov je situace zcela odlišná od té, která byla najaře a kdy se to dalo přirovnat k chřipce.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Dnes už chřipka ani neexistuje, už je jen covid,“ řekl Andrej Babiš. Dodal, že nyní se mnohým lidem často nedaří to vyležet.

Podle něj nyní skutečně mnoho lidí skončí v nemocnicích nebo dokonce na JIP. Požádal proto všechny, aby tuto nemoc brali vážně.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Také požádal všechny, kteří mají aspoň nějaké příznaky, aby o tom informovali lékaře a také, aby později informovali o svých kontaktech.

Předseda vlády také oznámil, že vpondělí budou ministři projednávat návrh šéfa resortu školství Roberta Plagy na testování ve školách. To by umožnilo, aby se žáci po několika týdnech již vrátily do lavic.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

To znamená, že podle jeho návrhu se budou žáci ve školách často, a možná i každý den, testovat na koronavirus. Budou pravděpodobně použity nějaké testy, které rychle ukážou výsledek.

Premiér hovořil i o očkování a vakcínách. Podle něj dvě dávky vakcíny dostalo už přes 91 tisíc občanů, celkem bylo očkováno přes 346 tisíc občanů.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Dodal, že do Česka dorazilo téměř 512 tisíc vakcín. Komentoval také situaci s ruskou vakcínou Sputnik V a řekl, že je třeba počkat na schválení Evropskou lékovou agenturou.

Andrej Babiš letěl 5. února do Budapešti za maďarským premiérem Viktorem Orbánem, aby probral maďarské zkušenosti s užíváním vakcíny Sputnik V.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ HODLÁ NAVRHNOUT, ABY OD 1. BŘEZNA BYLA OTEVŘENA REGISTRACE NA OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU PRO LIDI STARŠÍ 60 LET

PŘIPOMÍNÁME: “JE PRAVDA, ŽE NĚKDY MI BZUČÍ V HLAVĚ”: JAK MONIKA ABSOLONOVÁ ZVLÁDÁ ROLI MAMINKY

Share