Andrej Babiš by chtěl zavést Den babiček a každá důchodkyně by v tento den mohla dostat 1000 Kč: „Dobrý stát se pozná i podle toho, jak se stará o svoje seniory“

Premiér Andrej Babiš nedávno vydal svou novou knihu s názvem Sdílejte, než to zakážou! Tam napsal mimo jiné svou vizi, jak obnovit zemi po epidemii koronaviru a krizi, která kvůli ní vznikla. Kromě toho tam mluvil i o důchodech. Podle něj by v Česku bylo možné zavést Den českých matek a babiček a také odpustit důchodcům poplatky za psa. Informuje o tom portál Českédůchody.cz.

„Dobrý stát se pozná i podle toho, jak se stará o svoje seniory, protože to byli oni, kdo vybudovali náš stát a vychovali nás,“ uvedl Andrej Babiš v knize Sdílejte, než to zakážou!

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády napsal, jaké kroky vlády v posledních letech pomohly seniorům. Rozhodně dobrým krokem podle něj bylo pravidelné zvyšování důchodů, díky tomu průměrný důchod v ČR v prvním čtvrtletí 2021 přesáhl 15,3 tisíce Kč.

Kromě toho byly sníženy ceny jízdného ve vlacích a autobusech pro důchodce a také byly investovány stovky milionů korun do projektů, které souvisely se zlepšením kvality života seniorů.

Důchodkyně / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Po volbách do dolní komory Parlamentu se Andrej Babiš hodlá zabývat tématem důchodové reformy. Říká, že je nutná skutečná reforma, nicméně v knize na toto téma již nejsou další podrobnosti.

Nedávno ale svou vizi o reformě premiér trochu podrobněji popsal v rozhovoru pro Českédůchody.cz. Mluvil z pozice bývalého zaměstnavatele.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle jeho slov by měl existovat důchodový účet, na který by zaměstnanec šetřil svůj důchod. Třetinu peněz by na tento účet posílala firma, druhou třetinu by posílal sám člověk a poslední třetinu by dal stát.

Je to jeho představa a říká, že by to bylo docela jednoduché. Ale nejprve bude nutné dosáhnout konsensu a bude obtížné to dát do rámce zákona.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho by premiér chtěl zavést nový svátek, a to Den českých matek a babiček. V tento den by ženy měly právo mít volno. Důchodkyně by mohly na tento svátek dostat i bonus 1000 Kč a to by bylo každý rok. Napsal to ve své knize.

Předseda vlády předpokládá, že by také bylo možné odpustit důchodcům poplatky za psa. Podle něj si to tito lidé zasloužili.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Také Andrej Babiš psal i o invalidních důchodech, a to, že by bylo nutné urychlit proces jejich vyřízení. V některých případech to zatím může trvat i šest měsíců.

Premiér hovořil ještě o tom, že chce podporovat aktivní důchodce, například ty, kteří budou dále pracovat i po dosažení důchodového věku. Také podle něj by se někteří důchodci mohli zapojit do výchovy dětí. Stát by k tomu mohl vytvořit speciální agenturu.

PSALI JSME: JAKUB KULHÁNEK SDĚLIL, ŽE EXISTUJE MOŽNOST ZPŘÍSNĚNÍ OPATŘENÍ NA HRANICÍCH: PŘÍČINOU JE KORONAVIRUS A JEHO MUTACE

PŘIPOMÍNÁME: “MIMINKA BUDOU, ALE NEBUDOU NAŠE“: PO TŘECH DĚTECH TOMÁŠ KLUS S MANŽELKOU SI CHTĚJÍ RODINU ROZŠÍŘIT

Share