Alena Schillerová věří, že 300 Kč nad rámec zákonné valorizace bude schváleno: prozradila také, že i samotná valorizace by se příští rok mohla zvýšit

Ministryně financí Alena Schillerová promluvila o jednom z parametrů valorizace důchodů, který by mohl ovlivnit, že valorizace příští rok bude ještě větší. Předpokládá také, že dalších 300 Kč nad rámec zákonné valorizace bude letos schváleno. Informuje o tom portál Českédůchody.cz.

Vládní strany chtějí zvýšit důchody o dalších 300 Kč nad rámec zákonné valorizace. Kromě toho je pravděpodobné, že takový návrh podpoří i další strany ve Sněmovně.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Poslanci budou toto téma projednávat ještě koncem tohoto měsíce. Ministryně financí Alena Schillerová věří, že toto navýšení bude schváleno ještě před volbami.

Podle ní zůstává pro jejich vládu prioritou zvýšení kvality života seniorů. Vláda se proto rozhodla přidat nad rámec valorizace dalších 300 Kč.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dodala, že zvolili právě konkrétní částku, nikoliv procento, protože by to lépe pomohlo těm, kteří pobírají nižší důchod. Řekla, že také vidí návrhy na zvýšení této částky, ale musí zvažovat možnosti v rámci rozpočtu.

Alena Schillerová navíc promluvila pro Českédůchody.cz i o tom, že valorizace by mohla být příští rok větší díky jednomu z faktorů. Měla na mysli, že pokud se zvýší index růstu reálných mezd, zvýší se i valorizace. Konkrétní čísla budou mít v září.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Zatím zákonná valorizace činí 458 Kč a ještě pravděpodobně přibude 300 Kč, to znamená, že v roce 2022 by důchody mohly v průměru vzrůst o 758 Kč.

PSALI JSME: „MYSLÍM SI, ŽE SKUTEČNĚ BYCHOM MĚLI TOTO ZÁKLADNÍ OPATŘENÍ ZACHOVAT“: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, KDY BY BYLO MOŽNÉ UVAŽOVAT O ZRUŠENÍ POVINNÉHO NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ NA NĚKTERÝCH MÍSTECH

PŘIPOMÍNÁME: „NEJVÍCE MĚ PŘEKVAPIL TEN STRACH“: PATRICIE PAGÁČOVÁ PROMLUVILA O NEJVĚTŠÍM STRACHU

Share