Muž našel na zahradě plechovku z roku 1986 a nález mu způsobil nepříjemné pocity: Nyní vůbec nepoužívá výrobky z cínu a plastu

Britský sběratel uviděl na zahradě plechovku od sodovky a byl šokovaný, když si vzpomněl, kdy ji koupil. Nyní muž vůbec nepoužívá výrobky z cínu a plastu.

Alexander Jason z Velké Británie je sběratelem, ale jeho předmět zájmu není zcela typický. Na rozdíl od jiných sběratelů se muž soustředil na sbíraní odpadků, píše Daily Mail.

Líde/ Zdroj: medialeaks.ru

Alexanderův koníček začal v roce 2020, když uklízel odpadky poblíž svého domu a mezi keři našel starou plechovku sodovky. Když se muž podíval na nález, byl překvapen, protože před ním byla plechovka od sodové vody, kterou koupil v roce 1986.

Plechovka/ Zdroj: medialeaks.ru

„To byla první plechovka sodovky, kterou jsem koupil pro svou budoucí manželku. Tehdy nám bylo pouhých 16 let a tento nápoj byl náš oblíbený,“ řekl Alexander.

Poté se Alexander rozhodl nacházet a zlikvidovat staré odpadky. Aby se věnoval svému koníčku, prodal svůj fotoaparát a začal hledat zapomenuté plechovky.

Plechovka/ Zdroj: medialeaks.ru

Aby upozornil lidi na problém odhazování odpadků, vytvořil Alexander mobilní muzeum a cestoval s ním po Velké Británii. Jeho sbírka už obsahuje desítky plechovek od různých značek nápojů, které našel na plážích, polích a v parcích.

„Chci, aby lidé přestali být líní a uvědomili si, že s odpadky je třeba správně nakládat. To je velmi důležité,“ uvedl muž.

Plechovky/ Zdroj: medialeaks.ru

Nyní Alexander sbírá odpadky 30 hodin týdně. Podle nejnovějších výzkumů se plechovky rozkládají asi 90 let a plast ještě déle – až 200 let.

PSALI JSME: „JE TO OSUD“: ZAMILOVANÝ PÁR NAŠEL NA KRAJNICI TAŠKU A JEJÍ OBSAH JIM ZMĚNIL ŽIVOT

PŘIPOMÍNÁME: NEPŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ PO NÁKUPU: MUŽ NAŠEL NA BANÁNU PODIVNOU VĚC

Share