Počet lidí na celém světě, kteří nepřežili koronavirus, vzrostl o 21%, oznámila WHO

Více než čtyři miliony lidí zemřely na komplikace spojené s nemocí COVID-19.

Počet úmrtí na COVID-19 ve světě v období od 19. do 25. července dosáhl 69 tisíc lidí a ve srovnání s předchozím týdnem se zvýšil o 21%. Ve středu 28. července to oznámila Světová zdravotnická organizace.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTUbe

Od začátku pandemie zemřelo na koronavirus více než čtyři miliony lidí.

Experti WHO ale poznamenávají, že ne všechny úmrtí na koronavirus spadají do jejich statistik, protože mnoho zesnulých pacientů mělo vážná předchozí onemocnění.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: gismeteo.ru

Od 19. do 25. července bylo ve světě registrováno 3,8 milionu případů infekce COVID-19, což je o 8% více než v předchozím týdnu.

Celkem bylo od počátku pandemie zaznamenáno téměř 194 milionů nakažených.

Pohřbení/ Zdroj: tsn.ua

WHO také zveřejnila výsledky studií o účinnosti schválených vakcín proti koronaviru: Astrazeneca, Johnson & Johnson, Moderna, Pfizer / Biontech, Sinovac a Sinopharm.

Je třeba poznamenat, že vakcíny od firem Astrazeneca, Moderna, Pfizer / Biontech a Sinovac vykazují více než 80% účinnost. A vakcíny proti koronaviru Astrazeneca a Pfizer / Biontech významně snižují riziko závažného průběhu onemocnění v případě infekce nakažlivějším kmenem delta.

Pohřbení/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: ÚČINNOST PROTI NÁKAZE KORONAVIREM: SPOLEČNOST PFIZER UVEDLA, ŽE SE ÚČINNOST JEJÍ VAKCÍNY PO ŠESTI MĚSÍCÍCH SNIŽUJE NA 84 PROCENT

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ PORADIL FIRMÁM, ABY POSKYTLY 2 DNY VOLNA OČKOVANÝM ZAMĚSTNANCŮM: JAK NA TO REAGOVALI VELCÍ ZAMĚSTNAVATELÉ V ČESKU

Share