Vít Rakušan přiznal, že v minulosti neuvažoval, že by Ivan Bartoš byl vhodným kandidátem na premiéra: „Ale je to člověk, který na sobě pracuje“

Šéf hnutí STAN Vít Rakušan promluvil o jejich spolupráci s Pirátskou stranou. Příjemně ho překvapilo, jak Ivan Bartoš pracuje, podle jeho slov je lídr Pirátů systematičtější člověk než on sám. Uvedl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News.

Loni se jejich dvě politické síly spojily v koalici a nyní mají velkou šanci vyhrát sněmovní volby. Několik měsíců po sobě se jejich koalice v průzkumech umístila na prvním místě.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

V poslední době se ale na první místo v průzkumech opět dostalo hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, Piráti a Starostové skončili na druhém místě.

Vít Rakušan řekl, že si mysleli, že zpočátku budou mít podporu kolem 25 procent, ale původně měli kolem 30 procent. To byl i trochu negativní faktor, protože neměli kam stoupat.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Odborníci tvrdí, že část jejich voličů mohla přejít k jiné předvolební koalici SPOLU, kterou tvoří strany ODS, TOP 09 a KDU-ČSL.

Předseda hnutí Starostové a nezávislí byl příjemně překvapen spoluprací s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. I když původně si nebyl jistý, zda bude Bartoš vhodným kandidátem jejich koalice na předsedu vlády.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„Ale je to člověk, který na sobě pracuje. Je schopný analýzy i syntézy a dennodenně tráví hodiny tím, aby byl připravený,“ řekl Vít Rakušan. Dodal, že Bartoš je systematičtější člověk, než on sám, protože sám častěji improvizuje.

Nyní lídři obou politických sil komunikují dobře a mají přátelský vztah. Šéf hnutí STAN řekl, že už se dokonce setkali jejich manželky s kočárky a vše bylo v pořádku.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Vít Rakušan také řekl, že pokud jejich koalice volby vyhraje, myslí si, že hlava státu Miloš Zeman pověří je sestavením kabinetu. Pokud se tak stane, budou mít podle něj hodně práce, protože je třeba obnovit ekonomiku atd.

PSALI JSME: JAN KOČKA JE PO DVOU TÝDNECH VE VAZBĚ OPĚT NA SVOBODĚ: TÉMĚŘ OKAMŽITĚ SE ROZHODL JÍT KE KADEŘNÍKOVI

PŘIPOMÍNÁME: 27 TISÍC MINCÍ POD NOHAMA: MUŽ UDĚLAL NEOBVYKLOU PODLAHU VE SVÉM DOMĚ A VYPADÁ TO BÁJEČNĚ

Share