Účinnost proti nákaze koronavirem: Společnost Pfizer uvedla, že se účinnost její vakcíny po šesti měsících snižuje na 84 procent

Účinnost vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer a BioNTech se snižuje v průměru o 6% každé dva měsíce.

Informovala o tom CNBC s odkazem na prohlášení generálního ředitele společnosti Pfizer Alberta Bourly.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Účinnost vakcíny vyvinuté americkou farmaceutickou společností Pfizer ve spolupráci s německou formou BioNTech, klesá z 96,2% na 84% čtyři až šest měsíců po podání druhé dávky.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle nové studie společnosti, které se zúčastnilo více než 44 tisíc lidí ze Spojených států a dalších zemí, klesá účinnost vakcíny v průměru o 6% každé dva měsíce.

Graf/ Zdroj: YouTube

„Dobrou zprávou je, že jsme si jisti, že třetí dávka posílí imunitní odpověď na úrovně dostatečné k ochraně před delta variantou,“ řekl Bourla.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Firma Pfizer podle něj plánuje poskytnout americkým regulačním orgánům údaje o výhodách třetí dávky jejich vakcíny proti kotonaviru do poloviny srpna.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Světová zdravotnická organizace v současné době nedoporučují přeočkování proti koronaviru kvůli nedostatku údajů.

PSALI JSME: NEJLIDNATĚJŠÍ AUSTRALSKÉ MĚSTO SYDNEY PRODLOUŽILO KORONAVIROVOU UZÁVĚRU O MĚSÍC: NEDAŘÍ SE SNÍŽIT POČET NAKAŽENÝCH

PŘIPOMÍNÁME: V ČESKU UŽ BYLO APLIKOVÁNO PŘES 10 MILIONŮ DÁVEK VAKCÍN PROTI KORONAVIRU: DO KONCE LÉTA BY MĚLO BÝT ROZHODNUTO O PŘEOČKOVÁNÍ

Share