Babiš poradil firmám, aby poskytly 2 dny volna očkovaným zaměstnancům: jak na to reagovali velcí zaměstnavatelé v Česku

Předseda vlády Andrej Babiš hodlá na jednání kabinetu v pátek navrhnout, aby státní zaměstnanci, kteří byli očkováni, mohli dostat 2 dny placeného volna navíc. Poradil, aby totéž udělaly i soukromé společnosti, ale ty byly takovým návrhem trochu překvapeny. Informuje o tom web TN.cz.

Andrej Babiš to uvedl ve středu prostřednictvím svého Twitteru. Podle něj by to mohlo lidi motivovat k očkování. Poradil proto udělat stejný krok i soukromým firmám.

Redakce serveru TN.cz se proto rozhodla, že se na toto téma zeptá několika největších zaměstnavatelů v naší zemi.

Například firma Škoda Auto už nabízí různé bonusy pro své zaměstnance, kteří už byli očkováni nebo to hodlají udělat. Například ti, kteří dostanou vakcínu do konce září mohou získat nějaké body v interním programu firmy, nebo 2 dny volna.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Holding Agrofert, který zaměstnává zhruba 30 tisíc zaměstnanců, zatím na toto téma nemůže dát jasnou odpověď. Vedení firmy hodlá tento návrh premiéra začít projednávat.

Akciová společnost ČEZ zatím chce toto téma podrobněji prozkoumat. Žádné bližší komentáře od jejích představitelů proto zatím nebyly.

Auta Škoda / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

České Dráhy ale podporují snahu předsedy vlády motivovat lidi k očkování. Zatím ale společnost počká na podrobnosti.

Česká pošta však vysvětlila, že pro ně by realizace takového návrhu byla problematická kvůli personálním nákladům. Tato společnost zaměstnává zhruba 27 tisíc zaměstnanců. Vedení společnosti je připraveno o tomto tématu podrobněji diskutovat.

Kamion České pošty / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Někteří odborníci, zejména ekonomové, s takovým návrhem premiéra nesouhlasí, podle nich by to bylo neefektivní. Státní zaměstnanci dostanou navíc 2 dny placené dovolené, to znamená, že dostanou peníze za práci, kterou neudělají.

„Je to populistické gesto a ekonomicky to bude extrémně drahé,“ řekl ekonom Jan Černohorský pro TN.cz.

PSALI JSME: ADAM VOJTĚCH PROMLUVIL O VÝHODÁCH PRO OČKOVANÉ OBČANY: JAKÁ OPATŘENÍ BY PRO NĚ MOHLA BÝT ZMÍRNĚNA A CO UŽ MINISTERSTVO UDĚLALO

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ VS. KALOUSEK: SOUD ROZHODL, ŽE SE PREMIÉR NEMUSÍ OMLOUVAT ZA SVÉ VÝROKY Z ROKU 2018

Share