Manželka nového ministra zdravotnictví Monika Arenbergerová prozradila, jaké problémy roušky a respirátory lidem potenciálně mohou přinést

Jedním z nejdiskutovanějších témat od začátku koronavirové pandemii jsou roušky a respirátory. Podle některých vědců, jejich časté nošení je velmi nebezpečné, ale ve dnešní době jsou jediným způsobem ochrany dýchacích cest.

Respirátory a roušky také přináší lidem obrovské množství komplikaci. Manželka nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera Monika prozradila portálu ŽivotvČesku, jaké problémy může způsobit ochrana dýchacích cest.

Monika Arenbergerová/Zdroj: youtube.com

Roušky a respirátory se staly symboly koronavirové pandemii. Dnes s nasazenou ochranou dýchacích cest musíš chodit všude. Arenbergerová je známou kožní lékařkou, která je jistá, že roušky jsou  skvělá ochrana, ale také promluvila o tom, že způsobují množství kožních problémů.

Nejvíc problémů roušky mohou působit pro lidi, kteří před koronavirovou pandemii bojovali s akné, nebo ostatními kožními nemocemi. Podle slov Moniky, u lidí po dlouhodobém nošení roušek mohou být zánětlivé projevy, které budou muset systematicky léčit.

Monika Arenbergerová/Zdroj: youtube.com

Také kožní problémy mohou být u pracovníků, které musí nosit roušky téměř celý den. Podle Arenbergové pod všemi druhy roušek se hodně potí, kvůli čemuž vznikají obrovské množství kožních problémů.

Lékařka také sdílela, jak vyřešit takový problém. “Je třeba si pravidelně mýt obličej a aplikovat protizánětlivé minerální vody ve spreji. Když se tyto zásady nedodržují, lidé si zadělávají na dermatologický problém,” ukončila Monika.

Monika Arenbergerová/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: “POCIT, ŽE JSEM SE ZBLÁZNILA“: HEREČKA A MODERÁTORKA ESTER JANEČKOVÁ POPSALA SVŮJ STAV PO KORONAVIRU

PŘIPOMINAME: JAN HAMÁČEK ŘEKL, KDY ZAČNOU FUNGOVAT PRODEJNY S DĚTSKÝM OBLEČENÍM. MINISTR VNITRA TAKÉ PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE ROUŠKY A RESPIRÁTORY ZŮSTANOU SOUČÁSTÍ NAŠEHO ŽIVOTA JEŠTĚ DLOUHO

Share