Toulavý pes se lidem vyhýbal, ale našli se lide, které mu ukázali co je to skutečně dobro

Jmenoval se Miles (míle), protože on prošel míli po míli, aby našel bezpečný úkryt. Spal na trávnících cizích domů a na prázdných psích hřištích. Občas se podíval na benzínky, ale jakmile ho lide chtěli chytit, obrovský bílý pes utíkal a dlouho se na toto místo ještě nevrátil.

O něm se dozvěděla Meghan-zoovolonterka, která měla velké zkušenosti s odlovem toulavých psů. Jednoho víkendu nasedla do auta a jela do čtvrti, kde Miles většinou byl. Pes se jí zalíbil na první pohled: obrovský bílý Pyrenejský ovčák, o velikosti téměř stejné jako ona sama. Vypadal naprosto neagresivně a Meghan, která s sebou vzala balíček psích krekrů, vystoupila z auta, aby si podmanila psí srdce.

Podařilo se jí získat důvěru ovčáka, ale když dívka vzala do rukou obojek s vodítkem, Miles vyskočil a běžel pryč. Dívka neměla žádnou šanci ho dohnat a tak znovu nasedla do auta a vyrazila hledat. Ale nepodařilo se jí to.

Domluvila se se svými přáteli a za týden se vrátila. Měli štěstí, Miles na ně čekal na malém, oploceném pozemku u psího hřiště. S sebou dobrovolníci vzali husky jednoho z přátel. Je to klidný a sebevědomý domácí pes, který mohl pomoci Milesovi ukázat, že se lidí bát nemusí.

Několik pohybů a ovčák již měl na krku obojek, který doslova paralyzoval obrovského psa. On stál, nemohl udělat jediný pohyb, jen třásl ocasem. Byl tak šokován, že do auta museli psa nést v náručí.

Zdálo se, že pes ještě nepochopil, že ho čekají změny v životě, a celou cestu se otáčel, aby se podíval na tu čtvrť, kde on strávil téměř jeden rok do setkání s Megan.

Ale on velmi rychle se spřátelil s koťaty a malými psy, byl zdvořilejší se psy, trpělivě snášel všechny postupy. Zpočátku se bál celého světa za dveřmi, ale postupně se začal válet na trávnících a hrát si s motýly. Minulý týden Miles našel už skutečný domov a nyní se jmenuje Kodi.

PSALI JSME: NEMŮŽE UVĚŘIT, ŽE MÁ DOMOV: PES BEZ DOMOVA SE BOJÍ PŘEKROČIT PRÁH

PŘIPOMÍNÁME: SKUTEČNÁ PSÍ VĚRNOST: ODDANÝ PES STRÁVIL DVA TÝDNY U VCHODU DO NEMOCNICE, ALE NEMOHL SE SETKAT S TÍM, NA KOHO ČEKAL

Share