Vláda rozhodla, že uzavře tři okresy : Jan Blatný prozradil více o omezeních a jaké mohou být výjimky

Vláda ve čtvrtek rozhodla zakázat obyvatelům okresů Sokolov, Cheb a Trutnov cestovat mimo své okresy. Do těchto okresů nebudou moci přijet také obyvatelé Česka z jiných částí země. Určitě tam budou nějaké výjimky, například pokud obyvatelé těchto okresů potřebují do jiného okresu do školy nebo do práce. Budou také muset nosit chirurgické roušky. Oznámil to ministr zdravotnictví Jan Blatný. Píše o tom web novinky.cz.

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný řekl, že kabinet projednával situaci v okresech Sokolov, Cheb a Trutnov. Bylo rozhodnuto zavést lokální cílená opatření.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Nová opatření vstoupí v platnost v noci ze čtvrtka na pátek. Bylo rozhodnuto, že obyvatelé těchto okresů nebudou moci cestovat mimo své okresy a obyvatelé z jiných okresů nebudou moci přijet.

Určitě tam budou některé výjimky, například pokud člověk potřebuje do školy nebo do práce. Povoleny budou také cesty do zdravotnických zařízení, do kostela nebo na úřad.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Pokud by ale člověk musel z nějakého uvedeného důvodu někam jet, musel by to nahlásit.

Tam bude také zakázán vstup pro obyvatele Česka z jiných částí země. Například tam nebudou moci přijet ti občané, kteří tam mají nějaké bydlení, ale kteří tam dlouhodobě nebydlí.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Jedním z hlavních cílů těchto opatření je výrazně omezit počet sociálních kontaktů, aby zpomalit šíření viru.

Dodržování opatření budou kontrolovat policisté. Například policie bude na silnicích, které vedou do těchto okresů.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

„Pokud tam máte trvalý pobyt či bydliště, tak vás tam pustí,“ řekl Jan Blatný.

V Sokolově, Chebu a Trutnově bude povinné nošení chirurgických roušek a respirátorů. Vláda se rozhodla pomoci těmto oblastem a poskytne 1 milion chirurgických roušek.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Možné budou také dodány respirátory pro školy a školky. O tomto tématu bude vláda ještě jednat.

Kabinet také žádá zaměstnavatele, aby pokud možno minimalizovali kontakty svých zaměstnanců při práci.

PSALI JSME: „OBÁVÁM SE, ŽE POKUD SE NESTANE ZÁZRAK, TAK SI NAŠE GENERACE ZAŽIJE NĚCO, CO SI ROZHODNĚ ZAŽÍT NEPŘÁLA“: JAROSLAV FLEGR MÁ JISTÉ OBAVY Z ŠÍŘENÍ KORONAVIRU A PODLE JEHO NÁZORU BY BYLO NUTNÉ ZASTAVIT VEŠKEROU PREZENČNÍ VÝUKU

PŘIPOMÍNÁME: „TATO NEÚSPĚŠNÁ STRATEGIE BUDE STÁT ŽIVOTY“: WHO KRITIZUJE SVĚTOVÝ DISTRIBUČNÍ SYSTÉM VAKCÍN PROTI KORONAVIRU

Share