„Obávám se, že pokud se nestane zázrak, tak si naše generace zažije něco, co si rozhodně zažít nepřála“: Jaroslav Flegr má jisté obavy z šíření koronaviru a podle jeho názoru by bylo nutné zastavit veškerou prezenční výuku

Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr se ale domnívá, že je velmi velká pravděpodobnost, že v Česku dojde ke kolapsu zdravotnictví. Řekl to pro ŽivotvČesku.cz.

Epidemická situace je velmi špatná v oblastech jako Cheb, Sokolov A Trutnov. Jedním z hlavních problémů v těchto dvou krajích je vytíženost nemocnic.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Některé hospitalizované pacienty převezli do nemocnic v jiných krajích. Vláda proto bude projednávat zavedení lokálních cílených opatření.

Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr předpokládá, že v Česku se již může rychle šířit britská mutace viru. Podle jeho názoru by tato mutace mohla brzy dominovat.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Řekl, že v Karlovarském a Královéhradeckém kraji už byly překročeny kapacity akutní péče. Podle něj by se tak také mohlo stát ve zbývajících částech země za týden.

„Obávám se, že pokud se nestane zázrak, tak si naše generace zažije něco, co si rozhodně zažít nepřála,“ řekl Jaroslav Flegr pro Život v Česku.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Profesor také uvedl, že je možné, že Česko by mohlo zachránit to, kdyby nakažlivost viru mohla při určitých mrazivých teplotách klesat.

Moc v to nedoufá, ale by bylo dobré, kdyby to byla pravda. Podle něj je ale v každém případě nutné se připravovat na možný nejhorší scénář.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Podle jeho názoru by bylo nutné zastavit veškerou prezenční výuku. Dodal, že prezenční výuku by se dalo obnovit, když by se ve školách mohlo provádět PCR testování dvakrát týdně.

Řekl, že antigenní testy nejsou příliš vhodné pro testování lidí bez příznaků. Také policie by musela striktně požadovat dodržování takových opatření, jako je nošení roušek nebo respirátorů na určitých místech.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Podle něj by nyní pokuty za nedodržovaní opatření lidmi nebo firmami musely být samozřejmostí. Možná by se tak přísným způsobem podařilo zabránit kolapsu zdravotnictví, nebo by alespoň tyto problémy nebyly tak hrozné.

Takové jsou myšlenky Jaroslava Flegra na toto téma. Profesor by byl rád, kdyby se mýlil a dopadlo to mnohem lépe.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE TI, KTEŘÍ PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU NEPODPOŘÍ, BUDOU ZODPOVĚDNÍ ZA ŽIVOTY LIDÍ: OPOZIČNÍ POLITICI ALE STÁLE NEHODLAJÍ HLASOVAT PRO PRODLOUŽENÍ

PŘIPOMÍNÁME: „NEMŮŽE TO BÝT BUDOUCNOST AMERIKY“: KONGRESMANA PŘI IMPEACHMENTU PŘEMOHLY EMOCE, SLZY NEŠLY ZASTAVIT

Share