Andrej Babiš prohlásil, že ti, kteří prodloužení nouzového stavu nepodpoří, budou zodpovědní za životy lidí: opoziční politici ale stále nehodlají hlasovat pro prodloužení

Ve čtvrtek by se mělo hlasovat o prodloužení nouzového stavu. Předseda vlády Andrej Babiš prohlásil, že ti, kteří prodloužení nepodpoří, budou zodpovědní za smrt lidí kvůli koronaviru. Ve středu premiér odletěl do Srbska, ale ještě předtím varoval, že pokud opatření přestanou fungovat, může dojít ke kolapsu zdravotnictví. Píše o tom web iDNES.cz.

Vláda požádala opoziční strany, aby podpořily prodloužení nouzového stavu, aby opatření mohla fungovat. Zatím ale nikdo nehodlá hlasovat pro.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér řekl, že opoziční strany by asi byly ochotny prodloužení podpořit, ale chtějí diskutovat o tématech týkajících se rozpočtu. Podle něj by ale jejich návrhy měly velké následky na rozpočet.

Předseda vlády uvedl, že pokud někdo ve čtvrtek nepodpoří prodloužení nouzového stavu, bude zodpovědný za smrt lidí v Česku.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Pokud se zvýší smrtnost u nás, tak ať si to opozice vezme na triko,“ řekl Andrej Babiš. Vysvětlil, že stav nouze nemá se státním rozpočtem nic společného.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Dodal, že pokud jde o boj proti epidemii, je nutné aplikovat různá opatření a k tomu je potřeba nouzový stav. Pokud se tak nestane, armáda nebude moci zdravotníkům pomáhat a může to být další příčinou kolapsu zdravotnictví.

Současný nouzový stav končí 14. února, kabinet žádá o jeho prodloužení o 30 dní, tedy do 16. března. Opoziční strany jsou ale proti.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Například nechtějí hlasovat pro prodloužení Piráti a hnutí STAN. Uvedl to předseda České pirátské strany Ivan Bartoš pro iDNES.cz.

Svůj názor vyjádřil také na svých sociálních sítích. Ivan Bartoš se poměrně ostře vyjádřil k politice a krokům Andreje Babiše.

Předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová řekla, že premiérovy výroky lze považovat za vydírání opozice. Další opoziční politici zatím také nehodlají hlasovat pro.

PSALI JSME: “LIDÉ, KTEŘÍ PRODĚLALI ONEMOCNĚNÍ BY POTÉ NEMUSELI NA ANTIGENNÍ TESTY VŮBEC”: PROČ ROMAN PRYMULA ŽÁDÁ, ABY VLÁDA ZMĚNILA PRAVIDLA TESTOVÁNÍ KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: UŽ ČTVRTÝ TÝDEN V ŘADĚ: WHO TVRDÍ, ŽE POČET PŘÍPADŮ KORONAVIRU STÁLE KLESÁ

Share