“Lidé, kteří prodělali onemocnění by poté nemuseli na antigenní testy vůbec”: Proč Roman Prymula žádá, aby vláda změnila pravidla testování koronaviru

Známý epidemiolog a ex ministr zdravotnictví Roman Prymula je jistý, že vláda musí změnit některá pravidla, která se týkají testování koronaviru. Portálu CNN Prima News řekl, že lidi, kteří prodělali koronavirus, by neměli se nechávat testovat 3.měsíce.

Velké množství odborníků dokázalo, že od 3. do 6. měsíců po prodělání koronaviru lidi mají v těle moc silné protilátky, kvůli kterým se znovu nakazit nemohou. Ve dnešní době systém testování je takový, že pokud člověk měl pozitivní PCR test, další antigenní testy během 3.měsíců zdarma mít nemůže.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

Takový člověk, jestli chce navštívit dům seniorů, musí zaplatit za testování 350 korun. Prymula je jistý, že taková pravidla vláda by měla změnit. Podle jehož slov, ti, kdo prodělali covid, celých 90 dnů by testy dělat neměli.

“Lidé, kteří prodělali onemocnění by poté nemuseli na antigenní testy vůbec, protože jde o dobu, kdy je zřejmě, že jsou chráněni,” uvedl ex ministr zdravotnictví.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

S tvrzením Prymuly se ale nesouhlasila opozice. Podle lékaře a poslance KDU-ČSL Víta Kaňkovského, lidé i po prodělání koronaviru antigenní test potřebuji při návštěvě klienta sociálních služeb.

Kaňkovský také dodal, že jedinou možnosti, jak zlevnit antigenní testy pro obyvatele České republiky, je jejich hrazení z veřejného zdravotního pojištění.

Vít Kaňkovský/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ČÁST DĚTÍ SE MOŽNÁ BRZY VRÁTÍ DO ŠKOL: ROMAN PRYMULA ŘEKL, ŽE BY SE TO MOHLO STÁT ZA DVA TÝDNY, ALE VE ŠKOLÁCH BY MĚLO PROBÍHAT TESTOVÁNÍ

PŘIPOMINAME: “POUŽITÍ ROUŠEK SE OMEZÍ”: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL, KDY OBYVATELE ČESKÉ REPUBLIKY ODLOŽÍ ROUŠKY

Share