Část dětí se možná brzy vrátí do škol: Roman Prymula řekl, že by se to mohlo stát za dva týdny, ale ve školách by mělo probíhat testování

Přísná opatření v Česku budou fungovat minimálně do 14. února. Možná by pak mohlo dojít k nějakému rozvolnění, ale to jsou zatím jen spekulace. Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula předpokládá, že v druhé polovině února by se část dětí mohla vrátit do lavic. Řekl to pro ŽivotvČesku.cz.

Nyní se počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem v nemocnicích pohybuje kolem 6 tisíc. Zhruba před měsícem se toto číslo pohybovalo kolem 8 tisíc lidí.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo zdravotnictví hlásí, že nemocnice jsou nyní na hraně. Přesto by se ale část žáků měla brzy vrátit do škol. S největší pravděpodobností se to bude dít postupně.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„Do dvou týdnů by měly být otevřeny 1. stupně škol, 9. třídy a maturitní ročníky, ovšem za přísného testování,“ řekl Roman Prymula pro ŽivotvČesku.cz. Alespoň to jsou takové plány.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Podle statistik z května 2020 bylo ve školách odhaleno 6 264 nakažených lidí, jedná se o učitele, žáky a další zaměstnance škol. Toto číslo je menší než počet nakažených za nějaký všední den.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo školství uvádí, že nyní vše závisí na rozhodnutí ministerstva zdravotnictví. Zatím se ale shodují, že možným řešením by bylo začít testovat ve školách.

PSALI JSME: „AGÁTA JE ZPĚT“: АGÁTA HANYCHOVÁ SE POCHLUBILA NOVÝM VZHLEDEM A DOSTALA SPOUSTU KRÁSNÝCH KOMENTÁŘŮ

PŘIPOMÍNÁME: BUREŠOVÁ PROMLUVILA O VZTAHU S FOREJTEM: PROZRADILA, JESTLI SE JEDNALO O LÁSKU NA PRVNÍ POHLED

Share