Václav Klaus okomentoval svou možnou kandidaturu na prezidenta: „Jen ať lidé spekulují, já je budu napínat“

Bývalý prezident Václav Klaus stále přemýšlí, že by mohl znovu kandidovat na prezidenta. Prohlásil také, že pokud se k tomu rozhodne, bude „černou můrou“ pro politiky, kteří jeho návrat do politiky nechtějí. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima News.

Václav Klaus se vyjádřil k tématu svého možného návratu do politiky, hovořil i o jeho možné kandidatuře v prezidentských volbách.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

V poslední době je toto téma velmi aktuální, hodně se o něm spekuluje. Pokud by se rozhodl znovu kandidovat na hlavu státu, bylo by to tentokrát v přímých volbách.

„Jen ať lidé spekulují, já je budu napínat. Pro některé politiky budu černou můrou, že by se to opravdu mohlo stát,“ uvedl Václav Klaus. Konkrétní plány a podrobnosti však nesdělil.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Řekl, že se cítí dobře, když slyší, jak na něj útočí jeho kritici, kteří se dozvědí, že by mohl znovu kandidovat. Označil je za mladé a nerozumné, takže si neuvědomují, že mu ty útoky naopak prospívají.

Příští prezidentské volby by se měly konat v roce 2023, kdy by v této funkci měla skončit současná hlava státu Miloš Zeman.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Podle českých zákonů má Václav Klaus právo kandidovat, protože v roce 2013 skončil jako prezident a poté měl pauzu.

Bývalý vedoucí Kanceláře prezidenta republiky a současný výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl řekl, že ho k tomuto kroku spíše tlačí lidé, než by si to sám přál.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Dodal ale, že rozhodně bývalý prezident cítí, že musí něco dělat, protože „s českou politikou to jde z kopce“. Ve společnosti roste frustrace z možných důsledků. Václav Klaus ale zatím žádné pevné rozhodnutí neučinil.

PSALI JSME: ZDENĚK POHLREICH JE ZCELA NESPOKOJENÝ OPATŘENÍMI PROTI KOVID-19: CO PŘESNĚ ŠÉFKUCHAŘ POVAŽUJE ZA NEADEKVÁTNÍ

PŘIPOMÍNÁME: VÁCLAV KLAUS POVAŽUJE PIRÁTSKOU STRANU ZA NOVODOBÉ KOMUNISTY: „TAKOVÍ BOJOVNÍCI ZA LEPŠÍ ZÍTŘKY, KTEŘÍ KDYBY ZÍSKALI NĚJAKÉ LEPŠÍ POZICE“

Share