Čerstvé volební průzkumy: Volby do Poslanecké sněmovny by vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, podpořil by ji každý čtvrtý volič

Koalice Pirátské strany a STAN udržuje první první příčku ve volebních preferencích. Dostala by přes 25 % hlasů voličů. Na druhém místě je ANO a následuje další opoziční koalice Spolu, kterou tvoří lidovci, TOP 09 a ODS. Průzkum uskutečnila agentura Data Collect pro Českou televizi.

Vládní hnutí ANO má podporu přibližně 20,5 % voličů, SPOLU by volilo o jedno procento méně lidí.

Ivan Bartoš a Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

SPD Tomia Okamury by v tuto chvíli volilo 10,5 procenta a to stačí pro čtvrté místo.

Na hranici potřebných pěti procent pro postup do Sněmovny jsou ihned tři strany. Jedná se o KSČM, ČSSD a Přísahu Roberta Šlachty. 3 % voličů by svůj hlas dali Trikolóře s dalšími spojenci.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Pokud by ale strany kandidovaly samostatně, vítězství by získalo hnutí ANO s 20 procenty hlasů. Následuje Pirátská strana – 16,5 %, ODS – 12,5 %, STAN 11 % a SPD – 10,5 %.

Ostatní strany jsou na hraně a jejích postup do Parlamentu není jistý.

Koalice SPOLU/ Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Více než polovina lidí uvedla, že by se voleb zúčastnila. Jedná se o 57 % voličů. Dalších 18 % by nejspíš k volbám šli. Naopak 25 % voličů k volbám jít nechce.

Dotázáno bylo 1 200 respondentů a průzkum probíhal mezi 31. května a 11. června.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS POVAŽUJE PIRÁTSKOU STRANU ZA NOVODOBÉ KOMUNISTY: „TAKOVÍ BOJOVNÍCI ZA LEPŠÍ ZÍTŘKY, KTEŘÍ KDYBY ZÍSKALI NĚJAKÉ LEPŠÍ POZICE“

PŘIPOMÍNÁME: JAROMÍR JÁGR ODLETĚL SE SVOU PŘÍTELKYNÍ DOMINIKOU NA DOVOLENOU: HOKEJISTA VYPADÁ JAKO ATLAS

Share