Soud zrušil ještě jedno vládní omezení: další z opatření vyhlášených ministerstvem zdravotnictví označuje za nezákonné

Další opatření bylo zrušeno soudem. Jedná se o restrikci, která zakazovala maloobchodní prodej mezi 22:00 a 06:00. Není to poprvé, co soud ruší vládní opatření a označuje je za nezákonné. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Opatření, které omezovalo prodejní dobu maloobchodů bylo soudem označené za nezákonné. S žádosti o zrušení toho opatření se obrátila společnost Karel Vávra.

Obchody / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Společnost byla přesvědčená, že opatření není dostatečně zdůvodněné. Soud již v květnu byl na straně firmy.

Před týdnem soud rovněž zrušil omezení, které se týkalo provozu bazénů či sportovišť. Nejvyšší správní soud zdůraznil, že podobná opatření musí být pořádně zdůvodněná, což v tuto chvíli nebylo.

Restaurace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

NSS na začátku měsíce také rozhodl, že plošné uzavření mateřských a základních škol není zákonné a v nařízením ministerstva zdravotnictví jsou chyby.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho soud uznával za nezákonné opatření, které nařizovalo nošení roušek mimo bydliště. V květnu NSS také označil za nezákonné omezení provozu lyžařských vleků, lanovek či testování ve školách.

Poslední opatření ovšem ministerstvo upravilo, aby bylo v souladu s pandemickým zákonem.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS POVAŽUJE PIRÁTSKOU STRANU ZA NOVODOBÉ KOMUNISTY: „TAKOVÍ BOJOVNÍCI ZA LEPŠÍ ZÍTŘKY, KTEŘÍ KDYBY ZÍSKALI NĚJAKÉ LEPŠÍ POZICE“

PŘIPOMÍNÁME: ZDENĚK POHLREICH JE ZCELA NESPOKOJENÝ OPATŘENÍMI PROTI KOVID-19: CO PŘESNĚ ŠÉFKUCHAŘ POVAŽUJE ZA NEADEKVÁTNÍ

Share