Sněmovna jedná o návrhu státního rozpočtu: Do Parlamentu dorazil i prezident Zeman a návrh vlády zkritizoval

V pátek poslanci začali projednávat státní rozpočet a do Sněmovny dorazil i prezident Miloš Zeman, kterému se nelíbí, že kabinet neruší daňové výjimky. Odpoledne se očekává i hlasování o pandemický zákon. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Ráno zákonodárci projednali hlavní parametry státního rozpočtu jako jsou příjmy, výdaje a schodek.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Zeman uvedl, že nyní Česko musí začít splácet dluhy a musí to řešit dnešní vláda. Chce jim proto v tom pomoct a pokusit se navrhnout, jak hledat nástroje.

Prezident zdůraznil, že škrtání je jednoduché, ale vláda by měla hledat, jak zvýšit příjmy. Proto se zmínil o zrušení daňových výjimek. „Bojíte se zrušit daňové výjimky, protože se bojíte svých voličů,“ řekl Zeman.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Hlava státu si rýpla i do předsedy SPD Tomia Okamury a řekl, že nechce trápit poslance šestihodinovým vystupováním a zmíní se pouze o jedné daňové výjimce, která činí 7 miliard korun. Jedná se o slevu na nevýdělečného člena domácnosti.

Vláda navrhuje rozpočet se schodkem 280 miliard korun, což je o 100 miliard méně ve srovnání s předchozím návrhem. Dle slov premiéra Petra Fialy vláda tím plní své sliby.

Poslanecká sněmovna / Zdroj: youtube.com

Návrh se ale nezamlouvá opozici a kritizuje ho zejména hnutí ANO.

V pátek poslanci plánují také hlasovat o pandemickém zákonu, který neprošel Senátem. Vládní koalice ale chce novelu protlačit a odpoledne bude potřebovat 101 hlasů pro jeho schválení.

PSALI JSME: POSLANCI SE PTALI SCHILLEROVOU, JESTLI VRÁTÍ 2 MILIONY KORUN ZA FOCENÍ PRO VLASTNÍ SOCIÁLNÍ SÍTĚ: POLITIČKA RAZANTNĚ ODPOVĚDĚLA A ŘEKLA, ŽE JE TO ZPOLITIZOVANÝ PŘÍBĚH

PŘIPOMÍNÁME: OMIKRONEM SE MOHOU NAKAZIT I LIDÉ S DOKONČENÝM OČKOVÁNÍM: ODBORNÍCI PROMLUVILI O NEJČASTĚJŠÍCH PŘÍZNACÍCH

Share