Omikronem se mohou nakazit i lidé s dokončeným očkováním: Odborníci promluvili o nejčastějších příznacích

Epidemiologická situace se zlepšuje, ale koronavirus se v Česku stále šíří. Dominantní mutací zůstává omikron, touto variantou viru se mohou nakazit i očkovaní lidé. Odborníci řekli, jaké příznaky se mohou u těchto lidí projevit, pokud se nakazí. Informuje o tom web TN.cz.

V Norsku se konala jedna oslava, jejíž hosté se nakazili koronavirem. Celkem tam bylo 111 lidí, z toho 66 se nakazilo. Dokončené očkování mělo 89 procent hostů.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Odborníci proto na tuto situaci upozornili. Provedli průzkum a výsledky byly zveřejněny v odborném časopisu Eurosurveillance.

Infikovaní lidé nejčastěji mluvili o osmi příznacích. Nejčastěji zmiňovali kašel, mluvili také o rýmě a únavě. Kýchání a horečka jsou také příznaky, ale projevovaly se méně často.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Odborníci o něco později uvedli, že dalším příznakem u očkovaných lidí může být nevolnost.

Kromě toho promluvili o dvou symptomech omikronu, které se mohou objevit ještě předtím, než bude výsledek testu pozitivní. Mluvili o únavě a závratích nebo mdlobách.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud jde o únavu, odborníci upozorňují, že důsledkem může být bolest celého těla, někdo může mít bolest hlavy, může se zhoršit zrak nebo osoba může ztratit chuť k jídlu.

„Právě únava byla jedním z hlavních příznaků této varianty,“ cituje portál Mirror doktorku Angelique Coetzeeovou.

PSALI JSME: POLICIE SE ZABÝVÁ INCIDENTY, KE KTERÝM DOŠLO POTÉ, CO INICIATIVA CHCÍPL PES ZVEŘEJNILA ADRESY POSLANCŮ: CO SE STALO

PŘIPOMÍNÁME: POSLANCI SE PTALI SCHILLEROVOU, JESTLI VRÁTÍ 2 MILIONY KORUN ZA FOCENÍ PRO VLASTNÍ SOCIÁLNÍ SÍTĚ: POLITIČKA RAZANTNĚ ODPOVĚDĚLA A ŘEKLA, ŽE JE TO ZPOLITIZOVANÝ PŘÍBĚH

Share