Poslanci se ptali Schillerovou, jestli vrátí 2 miliony korun za focení pro vlastní sociální sítě: politička razantně odpověděla a řekla, že je to zpolitizovaný příběh

Exministryně financí Alena Schillerová musela vysvětlovat poslancům, jestli bude hradit náklady na fotografa a kameramana, kteří ji fotily pro sociální sítě ze státních peněz. Informuje o tom web seznamzpravy.cz.

Schillerová se nemá k proplacení těchto služeb, které si objednával resort. Stály ale ministerstvo kolem 2 milionů korun a oba zaměstnanci ukončili své působení společně s minulým kabinetem.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Nová vláda ale ukázala, že odměňování i řízení bylo nestandardní. „Je to zpolitizovaný příběh. Kauza má jediný význam – odvést pozornost od toho, co dělá tato vláda,“ prohlásila politička, kterou se poslanci ptali, zda tyto náklady uhradí sama či její hnutí ANO.

Ministr Marian Jurečka uvedl, že by to bylo ze strany Schillerové statečné vrátit 2 miliony korun.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Bývalá ministryně ale přesvědčuje, že focení nebylo soukromé a nic podobného neexistuje.

Schillerová tvrdí, že sociální sítě jsou veřejné, nikoliv soukromé. Audit ale ukázal, že se fotografie objevovaly na na soukromých profilech Aleny Schillerové během pracovní doby. Nešlo ale o profily samotného resortu.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Dále se uvádí, že jsou důkazy o tom, že část materiálu, který byl pořízen zaměstnanci ministerstva, aby zveřejněn na profilu Schillerové.

Některé projekty, že které byly fotografové placení nejde prý ani dohledat.

PSALI JSME: POLICIE SE ZABÝVÁ INCIDENTY, KE KTERÝM DOŠLO POTÉ, CO INICIATIVA CHCÍPL PES ZVEŘEJNILA ADRESY POSLANCŮ: CO SE STALO

PŘIPOMÍNÁME: “DNESKA JSME SE S MAUGLÍM TROCHU ODVÁZALI”: NIKOL LEITGEB ZVEŘEJNILA FANOUŠKŮM FOTKU SE SYNEM, NA KTERÉ SE POCHLUBILA SVOU PERFEKTNÍ POSTAVOU

Share